Úspešnosť pri nanášaní marmolit nesúvisí iba so zručnosťou aplikácie, ale aj so starostlivou prípravou podkladu. Ako by to malo vyzerať správne? Pred aplikáciou marmolit Marmolit možno vďaka jeho vysokej odolnosti nanášať na mnoho typov povrchov ako v interiéri tak aj v exteriéri.
Môžu to byť tradičné omietky, ďalej tiež vápencovo-cementové omietky, betón, zatepľovacie systémy alebo sadrokartón. Každý povrch by mal byť čistý, rovný, dokonale hladký a suchý. Pred aplikáciou marmolit zbavíme povrch trhlín, očistíme od mastnoty atď. Nutné je tiež očistiť starostlivo prach a oddeliť z podkladu pred začatím práce všetky voľné časti.
Mozaiková omietka (marmolit) "HH" + cenník »
Povrch by sme mali ďalej napenetrovať. Penetrácia všeobecne napomáha znižovať savosť. Pričom je potrebné nechať ju vždy dôkladne zaschnúť. Doba schnutia je zhruba niekoľko hodín, je nutné sledovať konkrétny návod u produktu. Penetrácia sa neriedi, nanáša sa tak, ako je už pripravená v balení. Vylúčené je dodatočné pridávanie spojív, plnidiel či iných látok. aplikujeme penetráciu K aplikácii je možné použiť maliarsku štetku alebo valček. U niektorých podkladov, ako sú napríklad cementotrieskové dosky, je tiež odporúča ešte podklad upraviť stierkovým tmelom. Odtieň penetrácia sa zvyčajne volí podľa použitého východiskového náteru, predávajú sa rôzne verzie. Pod marmolit býva niekedy univerzálne doporučovaný biely odtieň. Vždy je nutné sa riadiť pokynmi dodávateľa z hľadiska toho, či ide o produkt vhodný pre interiér alebo exteriér. Použitie penetrácia tiež zvyšuje celkovú kvalitu náteru a znižuje neskoršie mieru opotrebovania vrstvy marmolit. Nanesenie by preto malo byť naozaj starostlivé, aby sme predišli tomu, že podklad bude nerovnomerne nasiakavý. Pre aplikáciu marmolit by sme všeobecne mali dodržať vhodné teplotné podmienky. Optimálne je letné obdobie. Úplne vylúčené je naťahovanie marmolit za predpokladu, že teploty neprekročí 0 ° C.
Články a informácie o dekoratívnej omietke (marmolit):