KAMENNÝ KOBEREC

Kamenný koberec HH - 5 výhod moderných kamenných povrchov

Pod označením kamenný koberec sa ukrýva podlahová krytina, ktorá je zhotovovaná z prírodných kamienkov a spevňovanie špeciálnou živicou. Je vhodná k pokládke ako do interiérov súkromných a komerčných objektov, tak i na inštaláciu vo vonkajších priestoroch. Typicky sa kamenným kobercom pokladajú chodníky, kúpeľne, terasy či priestory okolo bazénov. Avšak škála jeho možných použitie je prakticky nevyčerpateľná - kamenným kobercom možno skrášliť snáď všetky možné vnútorné a vonkajšie plochy. U nás v HH potom pre vás máme prichystané kamenne koberce tej najvyššej kvality. Všetky na ne použité materiály sú samozrejme certifikované, teda máte istotu, že u nás zoženiete naozaj len tie výrobky, ktoré spĺňajú všetky súčasné normy. Kamenný koberec od HH je teda vysoko kvalitné a zdravotne nezávadný. Aby toho nebolo málo, tak pre vás máme naviac nachystané jedny z najnižších cien na trhu s týmito podlahovými krytinami!

Aké sú hlavné prednosti týchto moderných kamenných povrchov?

1) Pevnosť
Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že sa z tohto povrchu môžu ľahko drobiť kamienky, čo nevytvára dojem pevnosti. Ale nie je tomu tak, moderný kamenný koberec HH je totiž vždy pevne držaný pohromade silným živicovým spojivom. Štrk v ňom teda zakaždým zostávajú tam kde majú. A to aj v prípade, že je kamenný koberec vystavený nadmernej záťaži. Tvrdosť kameňov a húževnatosť živice sa dokonca zapríčiňujú o to, že je tento kamenný povrch niekoľkonásobne pevnejšie ako betón.
 
2) Odolnosť
Kvalitné a vzhľadovo atraktívne kamenný koberec HH je vďaka svojej vysokej odolnosti pripravený zvládnuť všetky neštandardné podmienky. Napríklad je odolný voči všetkým nezmarům počasie. Ak si ním skrášlite exteriér vašej nehnuteľnosti, potom nemusíte mať strach, že by kamenný koberec nepřečkal krúpy či mrazy. Ďalej je tiež nesmierne odolný voči extrémnemu zaťaženiu. Zásluhou toho sa hodí aj do miest s vysokou prevádzkou, napríklad do predajní. Kamenný koberec je natoľko odolný, že zvládne dlhodobo aj záťaž několikatunových áut, použiteľný je teda aj v okolí garáží.
 
3) Univerzálnosť
Asi márne by sme na trhu hľadali takto univerzálny povrch, ktorý možno bez problémov použiť vo vnútorných aj vonkajších priestoroch. Jeho škálu možných použitie ešte zvyšuje fakt, že sa jedná o materiál bez škár, takže ho možno plne prispôsobiť konkrétnemu podkladu. Samotný podklad navyše nie je potrebné pred pokládkou vyrovnávať, čo opäť navyšuje univerzálnosť týchto kamenných kobercov. V neposlednom rade je nutné spomenúť takmer až nekonečnú ponuku rôznych vzorov, farieb a veľkostí okruhliakov. Aj to napomáha rozširovať paletu možných využití kamenných kobercov.
 
4) Dlhá životnosť
Ak hľadáte povrch, ktorý vám vydrží niekoľko desiatok rokov, potom vedzte, že kamenné koberce HH sú tou správnou voľbou. Hoci síce stále patrí tento povrch medzi relatívnou novinky na trhu, obzvlášť v ČR, tak už dnes sú známe prípady, keď tieto podlahové krytiny slúži svojim majiteľom aj viac ako 30 rokov. Máloktorý povrch vhodný ako do interiéru, tak exteriéru sa môže pýšiť takto dlhou životnosťou. Z dlhej životnosti pre vás vyplývajú aj značné finančné úspory - raz si obstaráte kamenný koberec a žiadne ďalšie investície už nebudú potrebné po čas nasledujúcich desiatok rokov.
 
5) Praktické vlastnosti
Moderné kamenné povrchy majú celý rad jedinečných vlastností, ktoré spríjemňujú ich používanie. Napríklad tie určené na vonkajšie použitie perfektne absorbujú vodu. To znamená, že sa na kamennom koberci HH netvorí kaluže, ktoré by mohli v zime zamŕzať a sťažovať vám pohyb. Interiérový kamenný koberec sa zas môže pýšiť tým, že skvele zachytáva teplo. V zime vás dokáže príjemne zahriať. Veľmi praktické je aj to, že vďaka absencii škár sa v kamenných kobercoch nemôže usadzovať špina a nečistoty. To značne uľahčuje ich údržbu.

 

REALIZÁCIA:

 

Články a informácie o kamennom koberci:

Kamenný koberec interiér

Kamenný koberec cena

Kedy je pochôdzný kamenný koberec

Lišty pre kamenný koberec

Kamenný koberec spotreba

Kamenný koberec postup

Kamenný koberec podlahové kúrenie

Kamenný koberec svojpomocne

Kamenný koberec údržba

Kamenný koberec na zvislé plochy

Kamenný koberec na balkón

Kamenný koberec sprchový kút

Kamenný koberec na stenu

 

Ako položiť kamenný koberec

Čo je kamenný koberec - Ako premeniť interiér s malým rozpočtom

Kde kúpiť kamenný koberec

Kamenný koberec recenzia

Spojivo pre kamenný koberec

Kamenný koberec vonkajši

Kamenný koberec skúsenosti

Kamenný koberec okolo bazénu

Živica na kamenný koberec

Kamenný koberec na schody

Kamenný koberec do kúpeľne

Kamenný koberec vzorkovník

Kamenný koberec na terasu

 

HHomitka.cz HHomietka.sk