Kedy je pochôdzny kamenný koberec

1 deň k novému kamennému koberci. Kamenný koberec je obľúbenou podlahovou krytinou v interiéri aj vo vonkajšom priestranstve. Na schodisku oceníte protišmykové vlastnosti, v kúpeľni povrch bez špár a na terase ľahkú údržbu. Ako ho zhotoviť a kedy je kamenný koberec pochôdzny?

 kk27

Krytina z prírodného materiálu. Hlavnou zložkou kamenného koberca je špeciálna zmes živice a prírodného riečneho kameňa. Ten je k dostaniu v niekoľkých odtieňoch vrátane perleťového prevedenia. Prémiové druhy sú zhotovené zo štiepaného mramoru. Kamenný koberec je toľko obľúbený najmä pre svoju jednoduchú inštaláciu a možnosť položenia na starý podklad. Neraz potom pripravujete ako vyrovnanie povrchu, tak nášľapnú vrstvu.

Kamenný koberec "HH" + cenník »

Ako klásť kamenný koberec Kladenie kamenného koberca je pomerne jednoduché. Stačí si zmiešať materiál. Postupne ho budete v rovnakej vrstve sypať na určené miesto a rozotierať. K roztieranie použijete bežné hladidlo. O všetko ostatné sa postará gravitácia. Akonáhle plochu dokončíte, začína okamžite proces tvrdnutia, polymerizácie. Kedy je pochôdzna kamenný koberec? Ľahký nášľap zvládne už za niekoľko hodín. Prejsť sa po ňom môžete za jeden deň, teda za 24 hodín. Na plnú záťaž je pripravený po 7 dňoch. V interiéri je nutné ešte následné ošetrenie interiérovým gélom. Ten povrch kamenného koberce uzavrie a krytina sa stáva plne vodeodolnou. Kladenie kamenného koberce počas roka Ak budete kamenný koberec pokladať vo vonkajších priestoroch, je vhodné, aby teplota neklesla príliš nízko. Ideálna teplota je do 15 stupňov. Niektoré zmesi sú schopné vytvrdnúť aj pri 5 stupňoch. So špeciálnymi prísadami je možné vytvrdnutí aj pri teplotách okolo 0. Lepšie je však naplánovať činnosť tak, aby vonkajšej teploty boli priaznivejšie. Výrazné ochladenie znamená kryštalizácii živice a kamenný koberec by nebol dokonalý.

 

Články a informácie o kamennom koberci:

Kamenný koberec interiér

Kamenný koberec cena

Kedy je pochôdzný kamenný koberec

Lišty pre kamenný koberec

Kamenný koberec spotreba

Kamenný koberec postup

Kamenný koberec podlahové kúrenie

Kamenný koberec svojpomocne

Kamenný koberec údržba

Kamenný koberec na zvislé plochy

Kamenný koberec na balkón

Kamenný koberec sprchový kút

Kamenný koberec na stenu

 

Ako položiť kamenný koberec

Čo je kamenný koberec - Ako premeniť interiér s malým rozpočtom

Kde kúpiť kamenný koberec

Kamenný koberec recenzia

Spojivo pre kamenný koberec

Kamenný koberec vonkajši

Kamenný koberec skúsenosti

Kamenný koberec okolo bazénu

Živica na kamenný koberec

Kamenný koberec na schody

Kamenný koberec do kúpeľne

Kamenný koberec vzorkovník

Kamenný koberec na terasu

 

HHomitka.cz HHomietka.sk