KAMENNÝ KOBEREC 25 kg - SANDNES

Kód: 126/2 - 126/4 - Zvoľte variant
€41 €33,88 bez DPH
Skladom Skladom Zvoľte variant
Variant
OBSAH - 25 kg
SPOTREBA: 16 - 32 kg / m2
GRANULÁCIA:  2 - 4 mm, 4 - 7 mm
DOBA SCHNUTIA: 24 - 72 hodín
HRÚBKA NANÁŠANIA: 1 - 2 mm podľa záťaže

Detailné informácie

Podrobný popis

Kamenný koberec je vhodný pre interiéry i exteriéry. Vhodný pre použitie: okolo bazénov, do kúpeľní, sprchových kútov, do kuchyne, garáže, okolo krbov, ako príjazdová cesta atď .

Vysoká mechanická aj poveternostná odolnosť. Jednoduchá aplikácia na betón, zámkovú dlažbu alebo nespevnený povrch. Výber z 30 farebných variant a 2 veľkosti kamienkov. Kamenný koberec dodávame vrátane zložkového spojiva - stačí správne premiešať a môžete aplikovať. Kamenný koberec možno položiť na betón, zámkovú dlažbu, nespevnený povrch alebo asfalt.

APLIKÁCIA KOBERCA

  • 1 cm - hrúbka kamenného koberca. Pre interiér a na pochôdzne časti. Spotreba: 16 Kg/m2
  • 1,4 cm - hrúbka kamenného koberca. Pre extérier, záťažové časti, garáže. Spotreba: 22 Kg/m2
  • 2 cm - hrúbka kamenného koberca. Pre veľkú záťaž, vjazdy, garáže . Spotreba: 32 Kg/m2

Ako pripraviť a aplikovať kamenný koberec?

1. Príprava podložia pod kamenný koberec Pred pokládkou kamenného koberca vyčistite povrch a odstráňte všetky nečistoty. Nepravidelný betón a ďalšie povrchy odporúčame vyrovnať alebo prebrúsiť. Pre zvýšenie životnosti kamenného koberca použite penetráciu. Ak pokladáte kamenný koberec na nespevnený povrch, nezabudnite ho utlačiť ručným alebo pneumatickým kladivom. TIP: kamenný koberec možno ukončiť ostrou hranou (odstránením separačné dosky), ukončovacou lištou, obrubníkom alebo ukončiť do stratena.

2. Premiešanie tvrdidla Do samostatnej nádoby pridajte obe zmesi spojiva (A - živica a B - tvrdidlo). Obe zmesi dôkladne (min. 2 minúty) premiešavajte. Obe zložky musia byť premiešané dôkladne s cieľom získania jednotnej konzistencie spojiva.

3. Príprava kamenného koberce Do väčšej plastovej nádoby vsypeme kamienky a pridáme už premiešanú zmes spojiva (tvrdidlo a živica). Výslednú zmes opäť dôkladne premiešavame (min. 2 minúty) ručne alebo miešadlom s nízkymi otáčkami tak, aby bola zmes správne a rovnomerne premiešaná.

4. Nanášanie kamenného koberca Pripravenú a premiešanú zmes ihneď nanášame. Výslednú plochu sa snažte zarovnať do výslednej podoby murárskym hladidlom. Nanášanú zmes nezabudnite hutniť aby ste odstránili vzduchové bubliny v kamennom koberci. Na väčšie plochy využite ohobľované dosky k ukončeniu plochy tzv. "Ostrou hranou". Po odstránení dosky môžete následne pokračovať v kladení a plynule nadviazať - zamedzíte tak nevzhľadným škáram a dodržíte jednoliatosť kamenného koberca.

Kamenný koberec možno zaťažiť chôdzou už po 24 hodinách. Pre väčšie zaťaženie (automobil, väčší počet osôb) odporúčame počkať niekoľko dní - pre automobil dokonca až 7 dní. Pri teplotách nad 20oC povrch koberca tvrdne rýchlejšie. TIP: Kamenný koberec by mal byť aplikovaný pri okolitej teplote + 5oC až + 25oC.

 

HHomitka.cz HHomietka.sk

Dodatočné parametre

Kategória: KAMENNÝ KOBEREC
Záruka: 1 rok