KAMENNÝ KOBEREC 25 kg - NAMSOS

Kód: 120/2 - 120/4 - Zvoľte variant
€41 €33,88 bez DPH
Skladom Skladom Zvoľte variant
Variant
OBSAH - 25 kg
SPOTREBA: 16 - 32 kg / m2
GRANULÁCIA:  2 - 4 mm, 4 - 7 mm
DOBA SCHNUTIA: 24 - 72 hodín
HRÚBKA NANÁŠANIA: 1 - 2 mm podľa záťaže
 
 

Detailné informácie

Podrobný popis

Kamenný koberec je vhodný pre interiéry i exteriéry. Vhodný pre použitie: okolo bazénov, do kúpeľní, sprchových kútov, do kuchyne, garáže, okolo krbov, ako príjazdová cesta atď .

Vysoká mechanická aj poveternostná odolnosť. Jednoduchá aplikácia na betón, zámkovú dlažbu alebo nespevnený povrch. Výber z 30 farebných variant a 2 veľkosti kamienkov. Kamenný koberec dodávame vrátane zložkového spojiva - stačí správne premiešať a môžete aplikovať. Kamenný koberec možno položiť na betón, zámkovú dlažbu, nespevnený povrch alebo asfalt.

APLIKÁCIA KOBERCA

  • 1 cm - hrúbka kamenného koberca. Pre interiér a na pochôdzne časti. Spotreba: 16 Kg/m2
  • 1,4 cm - hrúbka kamenného koberca. Pre extérier, záťažové časti, garáže. Spotreba: 22 Kg/m2
  • 2 cm - hrúbka kamenného koberca. Pre veľkú záťaž, vjazdy, garáže . Spotreba: 32 Kg/m2

Ako pripraviť a aplikovať kamenný koberec?

1. Príprava podložia pod kamenný koberec Pred pokládkou kamenného koberca vyčistite povrch a odstráňte všetky nečistoty. Nepravidelný betón a ďalšie povrchy odporúčame vyrovnať alebo prebrúsiť. Pre zvýšenie životnosti kamenného koberca použite penetráciu. Ak pokladáte kamenný koberec na nespevnený povrch, nezabudnite ho utlačiť ručným alebo pneumatickým kladivom. TIP: kamenný koberec možno ukončiť ostrou hranou (odstránením separačné dosky), ukončovacou lištou, obrubníkom alebo ukončiť do stratena.

2. Premiešanie tvrdidla Do samostatnej nádoby pridajte obe zmesi spojiva (A - živica a B - tvrdidlo). Obe zmesi dôkladne (min. 2 minúty) premiešavajte. Obe zložky musia byť premiešané dôkladne s cieľom získania jednotnej konzistencie spojiva.

3. Príprava kamenného koberce Do väčšej plastovej nádoby vsypeme kamienky a pridáme už premiešanú zmes spojiva (tvrdidlo a živica). Výslednú zmes opäť dôkladne premiešavame (min. 2 minúty) ručne alebo miešadlom s nízkymi otáčkami tak, aby bola zmes správne a rovnomerne premiešaná.

4. Nanášanie kamenného koberca Pripravenú a premiešanú zmes ihneď nanášame. Výslednú plochu sa snažte zarovnať do výslednej podoby murárskym hladidlom. Nanášanú zmes nezabudnite hutniť aby ste odstránili vzduchové bubliny v kamennom koberci. Na väčšie plochy využite ohobľované dosky k ukončeniu plochy tzv. "Ostrou hranou". Po odstránení dosky môžete následne pokračovať v kladení a plynule nadviazať - zamedzíte tak nevzhľadným škáram a dodržíte jednoliatosť kamenného koberca.

Kamenný koberec možno zaťažiť chôdzou už po 24 hodinách. Pre väčšie zaťaženie (automobil, väčší počet osôb) odporúčame počkať niekoľko dní - pre automobil dokonca až 7 dní. Pri teplotách nad 20oC povrch koberca tvrdne rýchlejšie. TIP: Kamenný koberec by mal byť aplikovaný pri okolitej teplote + 5oC až + 25oC.

 

HHomitka.cz HHomietka.sk

Dodatočné parametre

Kategória: KAMENNÝ KOBEREC
Záruka: 1 rok

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie