Striekaná fasádna omietka

Ako na striekanú fasádu. Fasádne omietky už dávno nie je nutné nanášať len klasickým ručným spôsobom. Stále populárnejšie je ako u profesionálnych firiem, tak u stavebníkov, ktorí si dom budujú svojpomocne, fasádna omietka vykonaná moderným strojovým spôsobom omietanie. Ide o takzvanú striekanou fasádne omietku. Hlavné výhody striekané fasádne omietky Striekanie fasádne omietky má proti klasickému ručnému spôsobu niekoľko zásadných výhod. Prvý z nich je výrazne rýchlejšia aplikácia fasádne omietky.

 o5

Striekanú fasádne omietku budete mať hotovú dvakrát až trikrát rýchlejšie ako omietku nanášanú ručne. Strojné aplikácie je samozrejme tiež oveľa pohodlnejšie. Výhodou je tiež dokonale kompaktný hladký a rovný povrch nastriekané fasády a celková kvalita omietky. Pre striekané fasádne omietky sa hodia najmä najkvalitnejšie materiály s nízkou mernou hmotnosťou, napríklad silikónové fasádne omietky.

Fasádna omietka "HH" + cenník »

Vďaka aplikácii nástrekom sa dá pri aplikácii fasádne omietky dostať tiež do zle dostupných častí vonkajšieho plášťa budovy a oproti klasickej aplikácii hladidlom aj ušetriť potrebný materiál, a to o 15 až 20%. Aplikácia fasádne omietky strojmi navyše umožňuje aj vytvorenie rôznych farebných kombinácií, vrátane možnosti využiť pre jedinečnosť fasády rôzne dekoratívne prvky. Zvládnete to aj sami Pre aplikáciu striekané fasádne omietky si buď môžete objednať stavebnú firmu, ktorá má profesionálne strojné vybavenie, alebo zakúpiť či v požičovni náradia zapožičať striekaciu pištoľ na fasádne omietky a príslušenstvo k nej. Dajte si pritom pozor, aby ste mali vhodné vybavenie pre vami zvolený typ fasádne omietky. Každá striekacia pištoľ na omietky má v návode uvedenú maximálna zrnitosť omietky, ktorú je možné jej pomocou aplikovať. Aplikáciu zvládne aj šikovný amatér. Pred vlastným nanášanie fasádne omietky ale nesmie zabudnúť naniesť na podklad vhodnú penetráciu.

 

Články a informácie o fasádnej omietke:

 

Fasádna omietka na murivo

Fasádna omietka svojpomocne

Tenkovrstvová fasádna omietka

Fasádna omietka vzorkovník

Fasádna omietka na porotherm

Prefarbená fasádna omietka

Fasádna omietka postup

Striekaná fasádna omietka

Silikónová fasádna omietka

Fasádna omietka cena za m2

 

Fasádna omietka hrúbka

Aká je najlepšia fasádna omietka

Fasádna omietka bez zateplenia

Fasádna soklová omietka

Akrylátová fasádna omietka

Aká je najlepšia fasádna omietka

Fasádna omietka na polystyrén

Fasádna jadrová omietka

Štuková omietka fasádná

Fasádna omietka skladba

 

HHomitka.cz HHomietka.sk