Silikónová fasádna omietka

Nie je silikón ako silikón Zatiaľ čo väčšina populácie pozná silikón hlavne v súvislosti s ženskou krásou, alebo ako tmel, či základ olejov, silikón v podobe silikónových disperzií alebo živíc môže byť tiež základom vysoko kvalitné silikónové fasádne omietky. Silikón (inak tiež polysiloxan) je anorganicko-organický polymér s kostrou z atómov kremíka a kyslíka.

 o14

Vďaka tomu má skvelé vlastnosti, ktoré sa využívajú ako v chémii a stavebníctve, tak aj v spotrebnom priemysle. Výhody silikónové omietky Podľa niektorých stavebných odborníkov sú silikónové omietky vôbec najkvalitnejšie variantom fasádnych omietok. Silicového omietka silne odpudzuje vodu, odoláva slnečnému žiareniu a tiež ďalším vplyvom počasia. Výborne sa tiež chová pri vysokých i nízkych teplotách a bráni murivo pred napadnutím plesňami či machy.

Fasádna omietka "HH" + cenník »

Stabilné zloženie a veľmi dlhá životnosť robí zo silikónovej omietky veľmi dobrú voľbu aj v lokalitách so silným znečistením a vyšším množstvom emisií v ovzduší. Z hľadiska vzhľadu je farebne stála a má samočistiaci efekt. S kvalitnými silikónovými omietkami sa pracuje jednoducho a niektoré z nich možno omietať aj v zimných mesiacoch. Na rozdiel od iných typov fasádnych omietok sa silikónová omietka vďaka výbornej paropriepustnosti hodí v podstate na akýkoľvek typ stavebnej konštrukcie, izolácie i zateplenie, a to ako u úplne nových domov, tak pri rekonštrukcii budov starších. Medzi hlavné prednosti silikónových omietok patrí vynikajúca tepelná odolnosť, odolnosť voči UV žiareniu, chemická stabilita a odolnosť proti napadnutiu plesňou a machov. Omietka je vysoko hydrofóbna so samočistiacim efektom, farebne stála, ľahko spracovateľná a použiteľná do náročných prostredí. Tiež silikónové omietky sa môžu líšiť Silikónové fasádne omietky sú ponúkané v rôznych cenových hladinách. Čím vyšší je obsah silikónu a lepšiu paropriepustnosť i ďalšie úžitkové vlastnosti omietky, tým vyššia je väčšinou tiež jej cena. Vyhnite sa preto podozrivo lacným silikónovým omietkam. Minimum silikónu nezaručí, že omietka bude spĺňať parametre, ktoré očakávate.

 

Články a informácie o fasádnej omietke:

 

Fasádna omietka na murivo

Fasádna omietka svojpomocne

Tenkovrstvová fasádna omietka

Fasádna omietka vzorkovník

Fasádna omietka na porotherm

Prefarbená fasádna omietka

Fasádna omietka postup

Striekaná fasádna omietka

Silikónová fasádna omietka

Fasádna omietka cena za m2

 

Fasádna omietka hrúbka

Aká je najlepšia fasádna omietka

Fasádna omietka bez zateplenia

Fasádna soklová omietka

Akrylátová fasádna omietka

Aká je najlepšia fasádna omietka

Fasádna omietka na polystyrén

Fasádna jadrová omietka

Štuková omietka fasádná

Fasádna omietka skladba

 

HHomitka.cz HHomietka.sk