Prefarbená fasádna omietka

Čo je to prefarbená fasádna omietka Ak sa chystáte kúpiť si fasádne omietku, dajte si pozor, aby ste ju nezamenili za fasádnu farbu. Moderné materiály pre aplikáciu fasádnych omietok sa vyrábajú už prefarbené, ale rozhodne sa nejedná o fasádnu farbu.

 o19

To je obyčajný farebný náter, ktorý je primárne určený pre oživenie vyblednutých farieb fasády alebo zmenu farebného odtieňa fasády, prípadne ako finálna estetická vrstva neprobarvené omietky. Moderné fasádne omietky sú tenkovrstvé a sú plne prefarbené v jednom odtieni v celej hrúbke zrna. Ich výhodou je, že ich môžete aplikovať ako na zateplené vonkajšie steny, tak je možné použiť aj na stene nezateplené. Ich nanášanie je jednoduché a zvládne ich aj amatérsky stavebník. Navyše sa dodávajú v obrovskom množstve odtieňov, z ktorých si vyberie každý. Najlepšie je hotová omietka na okamžitú aplikáciu

Fasádna omietka "HH" + cenník »

Pastovité, štruktúrované, šľachtené - takéto označenia fasádnych omietok môžete nájsť a aj keď to vyzerá zložito, v podstate sa jedná stále o tenkovrstvové hotovej prefarbené fasádne omietky. Ustálené delenie na akrylátové, silikónové a silikátové omietky, a to na základe spojiva použitého v konkrétnom type omietky síce stále ešte ponúka väčšina obchodov so stavebnými hmotami, ale moderné materiály stále častejšie kombinujú rôzne spojiva v jednom výrobku, prípadne je obohacujú o rôzne zušľachťujúce prísady s cieľom mať v jednom produkte pozitívne vlastnosti viac spojív a aditív. A výrobcovia sa nevyhýbajú ani poznatkom z iných odborov. Moderné prefarbené omietky tak môžu obsahovať nanočastice, vďaka ktorým sa omietka sama čistí, alebo látky, ktoré zabraňujú napadnutiu omietky a následne aj steny samé mikroorganizmy, prípadne zvyšujú vodeodolnosť. Všetky farby dúhy Výhodou prefarbených fasádnych omietok je obrovské množstvo farebných odtieňov od jemných pastelových po sýte až tmavej farby. Predtým bolo práve u najtmavších farebných variantov fasádnych omietok častým problémom prehrievanie fasád, a to najmä na stenách s dlhým slnečným svitom. Ale aj s tým už si výrobcovia dokázali popasovať a na trhu tak sú tak aj tmavé fasádne farby s inými typmi pigmentov, ktoré si s UV lúčmi poradia a fasáda tak má dlhšiu životnosť aj stálofarebnosť. Môžete si vybrať naozaj akúkoľvek farbu. Pozor len na obmedzenia dané miestnymi stavebnými predpismi.

 

Články a informácie o fasádnej omietke:

 

Fasádna omietka na murivo

Fasádna omietka svojpomocne

Tenkovrstvová fasádna omietka

Fasádna omietka vzorkovník

Fasádna omietka na porotherm

Prefarbená fasádna omietka

Fasádna omietka postup

Striekaná fasádna omietka

Silikónová fasádna omietka

Fasádna omietka cena za m2

 

Fasádna omietka hrúbka

Aká je najlepšia fasádna omietka

Fasádna omietka bez zateplenia

Fasádna soklová omietka

Akrylátová fasádna omietka

Aká je najlepšia fasádna omietka

Fasádna omietka na polystyrén

Fasádna jadrová omietka

Štuková omietka fasádná

Fasádna omietka skladba

 

HHomitka.cz HHomietka.sk