Fasádna omietka skladba

Z čoho sa skladá fasádna omietka? Skladba fasádne omietky sa odvíja od materiálu použitého na steny. Iná bude pri murive, iná u betónu, iná u drevené konštrukcie stien. Skladbu podmieňuje tiež, aké parametre má mať výsledná fasáda, či je nutné steny pod omietkou zatepliť, akú farbu ste si vybrali pre fasádne omietku. Výber nepodceňujte, pretože je správne zvolená a tiež správne nanesená fasádna omietka dom skutočne ochráni.

o7

Najdôležitejšie vlastnosti fasádne omietky Nezabudnite, že fasádna omietka by mala slúžiť veľmi dlhú dobu. Preto by mala odolávať nielen teplotným výkyvom, ale aj zrážkam, mala by byť mrazuvzdorná, paropriepustná, mala by odolávať v maximálnej možnej miere mechanickému poškodeniu aj prípadnému šíreniu požiaru.

Fasádna omietka "HH" + cenník »

Najčastejšie skladba je: podkladová vrstva, ľahčená či klasická jadrová omietka, penetrácia a pastovitá prefarbená omietka. Posledná vrstva môže byť nahradená tiež vonkajším štukou fasádnym náterom, prípadne môže byť fasádna farba aplikovaná priamo na jadrovú ľahčenou omietku. Podobne tiež niektorí výrobcovia nepožadujú podkladovú vrstvu, ale skladba začína priamo ľahčenou jednovrstvovú jadrovou omietkou. Najzložitejšia je fasádna omietka zložená z týchto vrstiev: podklad, jadrová omietka, penetrácia, vrchná omietka, stierka, penetrácia, pastovitá omietka, ďalšie penetrácia a nakoniec fasádny náter. Ak si robíte fasádu svojpomocne, je vhodnejšie vybrať si niektorú z jednoduchších skladieb fasádne omietky. Na čo si dať pozor Veľa stavebníkov, hlavne tých, ktorí fasádu realizujú svojpomocne, sa snažia pri realizácii ušetriť a odporúčané materiály nahradiť nejakou lacnejšou alternatívou. To sa im môže značne nevyplatiť, pretože nedodržanie odporúčaného postupu aj materiálu môže viesť ku skráteniu životnosti fasády a tým aj zníženie ochrany celej konštrukcie domu.

 

Články a informácie o fasádnej omietke:

 

Fasádna omietka na murivo

Fasádna omietka svojpomocne

Tenkovrstvová fasádna omietka

Fasádna omietka vzorkovník

Fasádna omietka na porotherm

Prefarbená fasádna omietka

Fasádna omietka postup

Striekaná fasádna omietka

Silikónová fasádna omietka

Fasádna omietka cena za m2

 

Fasádna omietka hrúbka

Aká je najlepšia fasádna omietka

Fasádna omietka bez zateplenia

Fasádna soklová omietka

Akrylátová fasádna omietka

Aká je najlepšia fasádna omietka

Fasádna omietka na polystyrén

Fasádna jadrová omietka

Štuková omietka fasádná

Fasádna omietka skladba

 

HHomitka.cz HHomietka.sk