Fasádna omietka na polystyrén

Ako omietnuť fasádu zateplenú polystyrénom

Polystyrénové dosky sú jedným z najobľúbenejších izolačných materiálov, ktorý sa často používa na zateplenie vonkajšieho plášťa budov. Aby dobre dopadla tiež vrchné finálna omietka, treba sa držať niekoľkých pravidiel.

o8
 

Záverečné práce na polystyrénové vrstve Než začnete nanášať finálnu omietku, je potrebné ochrániť tie časti objektu, ktoré sú náchylné na poškodenie, ako sú všetky ostré hrany, rohy, okolie dverí, okien prípadne technických otvorov na fasáde. Na ich spevnenie sa používajú profily, rohové lišty a perlinka (mriežková tkanina zo sklených vlákien). Perlinka spevňuje v prípade potreby tiež povrchy, či už sa jedná o omietky, stierky alebo stavebné lepidlá, ktoré sú vďaka nej pružnejšie, pevnejšia a nepraskajú. Vkladá sa priamo do stierkovej vrstvy po celej ploche izolovanej plochy s tým, že jednotlivé pruhy perlinky sa musí prekrývať, aby nevznikli žiadne medzery.

Fasádna omietka "HH" + cenník »

Akú finálnu omietku zvoliť Pre aplikáciu na polystyrén sa odporúčajú tenkovrstvové prefarbené fasádne omietky. Môžete si vybrať z ponuky akrylátových, silikónových, silikón-silikátových či špeciálnych fasádnych omietok v rôznej farebnosti i zrnitosti. Jediným obmedzením sýtosť farieb. Na kontaktné zatepľovacie systémy, vrátane polystyrénu, nie je vhodné aplikovať najtmavšie odtiene prefarbených pastovitých omietok. Najsýtejšie odtiene omietok nie sú schopné dostatočne odrážať svetlo z povrchu fasády a celá fasáda sa potom v letných mesiacoch prehrieva, čo môže negatívne ovplyvniť stabilitu polystyrénové vrstvy aj omietky isté. Povrch omietky potom môže praskať a zásadne sa znižuje aj jej životnosť. Tri veci, ktoré urobiť pred nahodením finálnej omietky Na stierkovú vrstvu s perlinkou, ktorá musí báť dôkladne vytvrdená, sa najprv nanesie vhodná penetrácia. Pred aplikáciou omietky je tiež nutné namontovať všetky klampiarske prvky, a ak je to treba, tak aj tmelom opraviť drobné škáry.

 

Články a informácie o fasádnej omietke:

 

Fasádna omietka na murivo

Fasádna omietka svojpomocne

Tenkovrstvová fasádna omietka

Fasádna omietka vzorkovník

Fasádna omietka na porotherm

Prefarbená fasádna omietka

Fasádna omietka postup

Striekaná fasádna omietka

Silikónová fasádna omietka

Fasádna omietka cena za m2

 

Fasádna omietka hrúbka

Aká je najlepšia fasádna omietka

Fasádna omietka bez zateplenia

Fasádna soklová omietka

Akrylátová fasádna omietka

Aká je najlepšia fasádna omietka

Fasádna omietka na polystyrén

Fasádna jadrová omietka

Štuková omietka fasádná

Fasádna omietka skladba

 

HHomitka.cz HHomietka.sk