Fasádna omietka cena za m2

Ako kúpiť fasádne omietku za dobrú cenu. Či už staviate nový dom, alebo rekonštruujete starší, fasádna omietka je pre jeho finálnu podobu zásadné. Navyše je veľmi podstatnou súčasťou obvodovej konštrukcie každého domu. Chráni vonkajšie múry pred vplyvmi okolitého prostredia, teda počasím, vrátane mrazov, výkyvy teplôt, mikroorganizmy, emisiami, požiarom a do istej miery tiež mechanickým poškodením. Zároveň by mala byť vyrobená tak, aby ľahko priľnula k podkladu a aby sa s ňou ľahko pracovalo.

Fasádna omietka "HH" + cenník »

Na správnom výbere fasádne omietky totiž závisí nielen to, ako bude váš dom vyzerať, ale tiež to, ako sa vám v ňom bude bývať. Aby ste si vybrali omietku s najefektívnejšími obstarávacími nákladmi, je potrebné premýšľať nielen o cene za meter štvorcový, ale aj o potrebných parametroch omietky práve pre vašu nehnuteľnosť.

 o17

Typy fasádnych omietok nanotechnológií so samočistiacim efektom. Základné delenie fasádnych omietok je podľa ich hlavné spojivového zložky, a to na minerálne a pastovité. Minerálne omietky sa vyrábajú najčastejšie na báze cementu za pridanie ďalších prírodných minerálnych materiálov, ako je vápenec, či kremičitý piesok rôznej zrnitosti. Sú dobre paropriepustné a skvele sa hodí pre novostavby, ale aj pre rekonštrukcie starších budov, prípadne len častí stien. Vynikajú dlhou životnosťou a vďaka vyššiemu pH obvykle tiež dobre odolávajú plesniam. Vyrábajú sa ako prefarbené, tak v základnej farbe, na ktorú je nutné naniesť fasádnu farbu, čo môže nanášanie omietky nielen predražiť, ale aj predĺžiť. Pastovité omietky sa vyrábajú už prefarbené a v širokej škále farieb. Ďalej sa delí na akrylátové, silikátové, silikónové a silikón-silikátové podľa toho, čo je ich základná spojivové zložkou. Cenovo najvýhodnejšie z nich sú akrylátové, ale nehodia sa na všetky typy zateplenia. Ostatné pastovité omietky majú lepšie vlastnosti, ale sú zase o niečo drahšie. Na čo si dať pozor Pri výbere omietky sa preto neriaďte len cenou, ale nechajte si poradiť buď o projektanta, alebo iného odborníka, aký typ omietky sa hodí pre váš dom. Zdanlivo výhodný nákup by sa z dlhodobého hľadiska nemusel vyplatiť. Pozor si dajte aj pri výbere farebného odtieňa, pretože aj u rovnakého typu omietky sa jednotková cena môže líšiť v závislosti od sýtosti zvolenej farby omietky.

 

Články a informácie o fasádnej omietke:

 

Fasádna omietka na murivo

Fasádna omietka svojpomocne

Tenkovrstvová fasádna omietka

Fasádna omietka vzorkovník

Fasádna omietka na porotherm

Prefarbená fasádna omietka

Fasádna omietka postup

Striekaná fasádna omietka

Silikónová fasádna omietka

Fasádna omietka cena za m2

 

Fasádna omietka hrúbka

Aká je najlepšia fasádna omietka

Fasádna omietka bez zateplenia

Fasádna soklová omietka

Akrylátová fasádna omietka

Aká je najlepšia fasádna omietka

Fasádna omietka na polystyrén

Fasádna jadrová omietka

Štuková omietka fasádná

Fasádna omietka skladba

 

HHomitka.cz HHomietka.sk