Fasádna omietka bez zateplenia

Ako omietnuť fasádu domu bez zateplenia Jednou z možností ako zvýšiť tepelný komfort budovy, aby bolo nutné ho zatepliť, sú tepelnoizolačné omietky. Vďaka ich aplikácii sa významne zvýši termo-izolačné vlastnosti obvodového plášťa domu, znižuje prestupovanie tepla z objektu von a tým tiež čiastočne znižuje náklady na jeho vykurovanie. Navyše dom získa aj zbrusu nový vzhľad.

o11

Čo je to tepelno-izolačná omietka Tepelno-izolačná omietka, niekedy tiež označovaná ako termo omietka, je vlastne inovovanú variantom minerálnych omietok. Vznikla pridaním expandovaného perlitu alebo granulovaného polystyrénu ako plniva a prípadne aj ďalších prísad zlepšujúcich tepelno-izolačné parametre omietky. Polystyrén aj perlit sú veľmi ľahké. Vďaka svojim vlastnostiam dokáže tepelno-izolačná omietka nanesená vo vrstve 3,5 centimetra nahradiť centimetrovou polystyrénovou dosku.

Fasádna omietka "HH" + cenník »

Obsah plnív ale zapríčiňuje tiež vysokú nasiakavosť omietky. Preto nie je vhodné aplikovať tento typ fasádne omietky na soklovú časť budovy. Tepelno-izolačné omietky sa používajú ako jadrové a finálny povrch sa dokončuje buď pastovitú prefarbenou fasádne omietkou, alebo štukou či fasádnym nástrekom.

Ako sa tepelno-izolačné omietka nanáša Tepelno-izolačná omietka sa môže aplikovať na murivo z rôznych typov materiálu, ako sú pálené tehly, betónové panely i tvárnice a tiež pórobetónové tvarovky. Pred aplikáciou tepelno-izolačné omietky je nevyhnutné dokonale utesniť všetky škáry v murive. možno nanášať na murivo z pálenej tehly, betónových tvárnic i na betón či pórobetón, všetky škáry v murive však musia byť uzavreté. Tepelno-izolačná omietka sa nanáša na vrstvu cementového špricu, alebo iného nástreku. Rozmieša sa podľa návodu výrobcu a následne sa nanáša drevenou latou navlhčenú vodou. Po nanesení sa stiahne latou. Minimálne sa odporúča vrstva 4 cm, ale môže byť aj väčšia. V takom prípade je omietku nutné naniesť v niekoľkých vrstvách, medzi ktorými musí byť dodržaná technologická prestávka na dostatočné vyzretie omietky.

 

Články a informácie o fasádnej omietke:

 

Fasádna omietka na murivo

Fasádna omietka svojpomocne

Tenkovrstvová fasádna omietka

Fasádna omietka vzorkovník

Fasádna omietka na porotherm

Prefarbená fasádna omietka

Fasádna omietka postup

Striekaná fasádna omietka

Silikónová fasádna omietka

Fasádna omietka cena za m2

 

Fasádna omietka hrúbka

Aká je najlepšia fasádna omietka

Fasádna omietka bez zateplenia

Fasádna soklová omietka

Akrylátová fasádna omietka

Aká je najlepšia fasádna omietka

Fasádna omietka na polystyrén

Fasádna jadrová omietka

Štuková omietka fasádná

Fasádna omietka skladba

 

HHomitka.cz HHomietka.sk