Akrylátová fasádna omietka

Čo je to akrylátová fasádna omietka

Akrylátová fasádna omietka je jedným z druhov tenkovrstvové omietky, ktorá sa predáva v pastovitej forme a v širokej škále farebných odtieňov. Od ostatných tenkovrstvových fasádnych omietok sa líšia základné spojivové zložkou, ktorú je u akrylátových omietok akrylátová živica, presnejšie akrylátová disperzia. Ďalšími zložkami akrylátové omietky sú anorganická plnidlá, napríklad kremičitý piesok, a pigmenty, prípadne ďalšie prídavné látky ako sú napríklad fungicídne prípravky. Akrylátové fasádne omietky vyrábajú všetci poprední výrobcovia stavebných hmôt.

o10

7 výhod akrylátových omietok Akrylátové fasádne omietky sú veľmi obľúbené, pretože patrí k cenovo najvýhodnejším. Veľmi dobre odpudzujú vodu, odolávajú mechanickému oteru a dobre priľnú k podkladu. Ich aplikácia je jednoduchá a predávajú sa v širokej škále farieb i štruktúr, vrátane i veľmi tmavých a sýtych farieb. Navyše sú aj umývateľné.

Fasádna omietka "HH" + cenník »

Na čo si dať naopak pozor. Nevýhodou akrylátové fasádne omietky je nižšia odolnosť proti výskytu machov a plesní a v porovnaní s inými druhmi tenkovrstvových pastovitých omietok tiež nižší paropriepustnosť. Pridanej fungicídne látky sa po čase vyplavia dažďom a akrylátovou omietku tak neochráni bez obmedzenia. Akrylátové fasádne omietky tak nie sú vhodné na rekonštrukcie domov so sklonom k ​​vyššej vlhkosti. Bohužiaľ majú akrylátové omietky tiež tendenciu sa dosť špiniť, takže nie sú najvhodnejšie na domy stojace v priemyselných oblastiach, alebo v blízkosti ciest s veľmi silným prevádzkou. Nie sú tiež vhodné na všetky typy podkladov, nehodí sa napríklad na kontaktné zateplenie s minerálnou, ktoré vyžaduje plnú paropriepustnosť fasády, naopak bez obmedzení je možné aplikovať na budovy zateplené polystyrénom. Ich životnosť je kratšia ako u iných tenkovrstvových omietok.

 

Články a informácie o fasádnej omietke:

 

Fasádna omietka na murivo

Fasádna omietka svojpomocne

Tenkovrstvová fasádna omietka

Fasádna omietka vzorkovník

Fasádna omietka na porotherm

Prefarbená fasádna omietka

Fasádna omietka postup

Striekaná fasádna omietka

Silikónová fasádna omietka

Fasádna omietka cena za m2

 

Fasádna omietka hrúbka

Aká je najlepšia fasádna omietka

Fasádna omietka bez zateplenia

Fasádna soklová omietka

Akrylátová fasádna omietka

Aká je najlepšia fasádna omietka

Fasádna omietka na polystyrén

Fasádna jadrová omietka

Štuková omietka fasádná

Fasádna omietka skladba

 

HHomitka.cz HHomietka.sk