Aká je najlepšia fasádna omietka

Najlepšie fasádna omietka? Kvalitné a s dlhou životnosťou!

Vybrať si tú správnu fasádne omietku pre váš nový alebo rekonštruovaný dom je nevyhnutnou podmienkou budúceho spokojného bývania. Kto by sa chcel každý deň pozerať na fasádu, ktorá sa mu nepáči? Aká konkrétne je ale najlepší práve pre vás, to závisí do značnej miery na tom, čo konkrétne preferujete, resp. čo konkrétne váš dom potrebuje. Kým pri novostavbách si môžete vybrať väčšinou čokoľvek, čo neodporuje lokálnym stavebným predpisom, pri rekonštrukciách musíte brať väčší ohľad na stav domu a pri historických objektov i na pamiatková pravidlá a tiež vlhkosť, sklon k plesniam a pod. Cena by nemala byť jediným kritériom

o3 

Investície do fasádne omietky nie je investíciou na rok či dva. Správne vybraná fasádna omietka by mala slúžiť ideálne desiatky rokov. Preto by sme sa nikdy nemali rozhodovať len na základe ceny, pretože nízka cena býva často sprevádzaná tiež nižšou kvalitou. Z hľadiska vlastností i dizajnu sa ponuka fasádnych omietok neustále každoročne rozširuje. A práve parametre ako paropriepustnosť, vodeodolnosť, samočistiaca funkcia, schopnosť odolávať hubám a plesniam by mali byť pre výber omietky tým základným.

Fasádna omietka "HH" + cenník »

Vo chvíli, keď nájdete fasádne omietku s požadovanými vlastnosťami s pre vás akceptovateľnou cenou, môžete vybrať aj konkrétne farebný odtieň, prípadne dekoratívny vzhľad omietky. U vzhľadu je možné ustúpiť a nájsť až druhú či tretiu najlepšiu variantu, ale u kvalitatívnych parametrov robiť kompromisy nie je príliš múdre. Cena fasádne omietky nie je v rozpočte stavy alebo rekonštrukcie práve zanedbateľnou položkou. Preto sa nebojte poradiť s niekým, kto má s fasádnymi omietkami dostatok skúseností. Myslite tiež na to, akou formou chcete omietku aplikovať, pretože pre strojové nanášanie sa nehodia všetky typy fasádnych omietok. U designu si predstavte, že výraznú farbu alebo extravagantné dekoračné omietku si kupujete na niekoľko rokov. Menej je niekedy viac aj pri fasádnych omietok.

 

Články a informácie o fasádnej omietke:

 

Fasádna omietka na murivo

Fasádna omietka svojpomocne

Tenkovrstvová fasádna omietka

Fasádna omietka vzorkovník

Fasádna omietka na porotherm

Prefarbená fasádna omietka

Fasádna omietka postup

Striekaná fasádna omietka

Silikónová fasádna omietka

Fasádna omietka cena za m2

 

Fasádna omietka hrúbka

Aká je najlepšia fasádna omietka

Fasádna omietka bez zateplenia

Fasádna soklová omietka

Akrylátová fasádna omietka

Aká je najlepšia fasádna omietka

Fasádna omietka na polystyrén

Fasádna jadrová omietka

Štuková omietka fasádná

Fasádna omietka skladba

 

HHomitka.cz HHomietka.sk