FASÁDNA OMIETKA 25 kg - MOON GREY

Kód: HHF3
€105 €87,50 bez DPH
Skladom
OBSAH BALENIA - 25kg 
VÝDATNOSŤ BALENIE - 6 m2 
FAREBNOSŤ:
DOPRAVNÉ ŠEDÁ - RAL 7042

Detailné informácie

Podrobný popis

Jemná a na pohľad príjemná fasádna omietka spadá pod kategóriu Moon Grey. Jedná sa o dekoratívne omietku, ktorá má podklad s obsahom bielo-šedých a čiernych farieb, dekorácie je tvorená bezfarebnými kamienkami a piesky, ktoré sú navzájom previazané živicou.

Prednosti fasádnych omietok

  • Cena a kvalita - pomer cena a kvalita je veľmi príhodná, nakúpite jedny z najlepších fasádnych omietok, ktoré sú k dostaniu na slovenskom trhu, a to skoro za pár korún.
  • Údržba - údržba fasádnych omietok je veľmi jednoduchá, väčšinou skoro žiadna. Fasádne omietky sú vhodné pre každého, komu sa páči. Ak budete potrebovať omietku akokoľvek očistiť, postačí len opláchnuť vodou, prípadne utrieť mokrou handričkou.
  • Farba - farebná sýtosť je u fasádnych omietok dôležitá, nikto si nechce kúpiť fasádne omietku, ktorá po krátkom čase stratí farbu.
  • Vnútorné a vonkajšie využitie - ak si budete zriaďovať fasádne omietku do vnútorných priestorov, iste neočakávate veľkú odolnosť, lebo to nie je potrebné. Pri vonkajších priestorov je však nevyhnutné, aby bola kvalita naozaj vysoká a odolnosť proti okolitým vplyvom zabezpečená. Fasádna omietka je vhodná aj do priestorov, ktoré sú veľmi namáhavé.
  • Jednoduchá aplikácia - medzi ďalšie prednosť patrí jednoduchá aplikácia na akýkoľvek povrch. Fasádne omietku môžete naniesť na rôzne druhy povrchu, postačí len presne dodržiavať návod. Pri starostlivej aplikácii nebudete mať tak veľkú spotrebu, ktorá je štandardne dna na 6 - 8 metrov štvorcových na jedno balenie (25 kg). Ak ste laik, ktorý túto prácu robí prvýkrát, je ľahké predpokladať, že budete mať prebytočné zvyšky, ktoré nebude možné využiť, je teda vhodné nakúpiť o trochu viac materiálu, než máte vopred vypočítané.

FASAÁDNEJ OMIETKY

Spotreba fasádnej omietky

Priemerná spotreba je cca 4 kg na m2 v 1mm vrstve. Jedno vedierko možno použiť na cca 6 metrov štvorcových plochy. Spotreba závisí na pripravenom povrchu a výsledné vrstve.

Ako pripraviť a použiť fasádnu omietku? Práca s našou omietkou je naozaj jednoduchá a zvládne ju takmer každý.

Manuálna aplikácia fasádne omietky:

Povrch by mal byť vopred pripravený, suchý a očistený od všetkých nečistôt. Nerovnosti zahlaďte maltou. Omietku dôkladne premiešajte ručným náradím alebo použite miešadlo do vŕtačky. V prípade ručného nanášania využite oceľového hladidla a klasickým spôsobom omietku natiahnite. Nanášajte omietku tak, aby rovnomerne pokryla pripravený povrch. Pre ešte lepší efekt možno kombinovať viac farieb tohto druhu omietky a docieliť tak štruktúrovaných obrazcov a zaujímavých vzorov. Pre celistvý a prírodný vzhľad dokončite v jednom kroku celú časť plochy. Pri prerušení práce použite lepiacu pásku a oddeľte tak staršia časť od novej. Pri pokračovaní nanášaní odlepte lepiacu pásku a pokračujte v aplikácii novej časti.

Omietku nanášajte pri teplote od +10 ° C do +25 ° C pri vlhkosti max 80%. Spotrebujte do 12 mesiacov od nadobudnutia. Nenanášajte pod priamym slnečným svetlom a na vlhký podklad. Pri kontakte s pokožkou umyte zasiahnuté miesto vodou a mydlom. Pri vniknutí do očí dôkladne vyplachujte aspoň štvrť hodiny. Pri vdýchnutí zapite vodou a vyhľadajte lekára.

 

HHomitka.cz HHomietka.sk

Dodatočné parametre

Kategória: DIZAJNOVÁ FASÁDNA OMIETKA
Záruka: 1 rok
Hmotnosť: 25 kg