BETÓNOVÁ STIERKA 20 KG - TMAVO ŠEDÁ

Kód: BSHH5
€139 €115,83 bez DPH
Skladom
OBSAH BALENIA - 20kg
VÝDATNOSŤ BALENIA - 18 m2
DOBA SCHNUTIA: 12-48 HOD.
BALENIE OBSAHUJE:
PENETRAČNÝ PODKLAD (2,5 kg) + BEZFAREBNÝ LAK (1,5 kg)

Detailné informácie

Podrobný popis

Pohľadový betón poskytuje interiéru nevšedný a veľmi príjemné sfarbenie, ktoré navodzujú dekoratívne dojem. Rovnaký efekt možno dosiahnuť predovšetkým prostredníctvom tmavo šedé betónové stierky HH, ktorá efektne zútulnia priestory a dodá interiéru chladivý vzhľad vhodný pre kombináciu so svetlým nábytkom a mäkkým svetlom. Konečné prevedenie betónové stierky a vysoká odolnosť proti oderu a teplotnému aj vlhkostnému namáhanie umožňuje jej využitie taktiež v kúpeľniach alebo kuchynských kútoch - povrch stierky je ľahko umývateľný a farebne stály.

Aplikácia tmavo šedé betónové stierky HH

Tmavo šedá betónová stierka je dodávaná ako maltovinová zmes doplnená penetračným podkladovým a finálnym priehľadným bezfarebným náterom. Maltovinová zmes je štandardná betónovou zmesou cementu a kremičitého piesku jemné frakcie vylepšenú polymérovými prísadami pre uľahčenie spracovateľnosti, riadené tvrdnutie a pigmentáciu. Na očistený a pripravený povrch sa pomocou valčeka nanáša najskôr penetrácia, ktorá sa nechá úplne zaschnúť. Potom je vytvorená prvá súvislá vrstva stierky dosahujúci maximálnej hrúbky 2 mm pomocou hladidla. Betónová zmes je už pripravená v konečnom pomere všetkých zložiek, je nutné ju premiešať pomocou ručného miešadla (nesmie sa ďalej riediť vodou).

STIERKA

Druhá vrstva stierky je nanášaná až po čiastočnom vytvrdnutí prvej vrstvy tak, aby bolo uchytenie vykonané do stvrdnutého ale "živého" povrchu, kvôli zabezpečenie prepojenia oboch vrstiev. Spôsob aplikácie druhej vrstvy závisí od typu textúry, ktorej zamýšľame dosiahnuť. Technológia nanášania sa teda líši predovšetkým s ohľadom na konečný dekor pohľadu, ktorý môže byť buď hladký, alebo imitovať bridlicu, či byť vyvedený do efektu benátskeho štuku. Po kompletnom vytvrdnutí stierky je následne nanesená posledná vrstva odolného živicového náteru, ktorý zaistí konečné vlastnosti povrchu.

Výhody tmavo šedé betónové stierky HH

Stierka je veľmi dekoratívny a odolná ako nízkym teplotám, tak vlhkosti. Použitie kvalitných certifikovaných materiálov zabezpečuje jej farebnú stálosť, pevnosť, tvrdosť a húževnatosť pri vysokej životnosti. Ak sa rozhodnete pre jej aplikáciu v interiéri, budete rozhodne spokojní s jej vzhľadom a tiež príjemnými dotykovými vlastnosťami.

Spotreba betónové stierky

Priemerná spotreba je cca 2,2 kg na m2 pre jednu vrstvu. Spotreba závisí na pripravenom substrátu a hrúbky nanášanej stierky. Z jedného 20 Kg vedra pripravíte približne 9 m2 v dvoch vrstvách.

APLIKÁCIA BETÓNOVÉ STIERKY

1.Aplikace penetrácia pod betónovú stierku Súčasťou balenia je penetračný podklad. Penetrujte valčekom po celom povrchu a nechajte pár hodín zaschnúť.

2.Promíchání betónové stierky Je nutné pred aplikáciou dôkladne premiešať buď ručne alebo miešadlom s nízkymi otáčkami (cca 400 ot./min.) Za účelom získania jednotnej konzistencie. Ak je stierka hustá, je možné ju zriediť trochou vody.

3.Nanesení prvý, základnej vrstvy Prvú vrstvu nanášame s maximálnou hrúbkou 2 mm za pomocou hladkej špachtle z nehrdzavejúcej ocele. Prvá vrstva by mala schnúť cca 12 hodín.

4. Nanesenie druhej textúrové vrstvy Druhú vrstvu nanesieme pomocou špachtle z nerezovej ocele so zaoblenými rohmi. Textúrová vrstva musí byť vykonaná krátkymi, nepravidelnými pohybmi kvalitným, nerezovým hladidlom - krúživými, vertikálnymi či horizontálnymi pohybmi. Odporúčané je použitie hladítka určeného pre štuky so zaoblenými hranami. Pre dosiahnutie efektu "tieňovanie / žíhania" je potreba silne a energeticky vtierať vybranej oblasti a držať pritom hladidlo s minimálnym sklonom k ​​povrchu. Ak bude pri nanášaní plocha vlhká a plastická, dosiahnete rovnomerného a hladkého povrchu. Môžete dosiahnuť tiež rôznych efektov, napr. Odtlačením skrutiek, bridlice alebo štuku.

5. Nanesenie ochranného laku Naneste finálnu glazúru / gél (je súčasťou balenia) valčekom alebo štetcom a nechajte zaschnúť.

 

ZLOŽENIE: Živica, pomocné látky, pigmenty, cement, kremenný piesok a voda

PRIEPUSTNOSŤ VODNEJ PÁRY: V2

ABSORPCIA VODY: W3

TEPLOTA SKLADOVANIA: 5°C– 25°C

TVRDNUTIE: 24 hodin

TEPELNÁ TRVALOSŤ: NPD

REAKCIA NA OHEŇ: F

TECHNICKÁ ŠPECIFIKÁCIA: PN-EN 15824:2017

 

HHomitka.cz HHomietka.sk

Dodatočné parametre

Kategória: BETÓNOVÁ STIERKA
Záruka: 1 rok
Hmotnosť: 20 kg