BETÓNOVÁ STIERKA 20 KG - SVETLO ŠEDÁ

Kód: BSHH4
€139 €115,83 bez DPH
Skladom
OBSAH BALENIA - 20kg
VÝDATNOSŤ BALENIA - 18 m2
DOBA SCHNUTIA: 12-48 HOD.
BALENIE OBSAHUJE:
PENETRAČNÝ PODKLAD (2,5 kg) + BEZFAREBNÝ LAK (1,5 kg)

Detailné informácie

Podrobný popis

Alternácie benátskeho štuku betónovú stierkou je v dnešnej dobe štandardným postupom, ktoré prináša investorovi aj užívateľovi rad výhod najmä s ohľadom na realizačné a prevádzkové vlastnosti. Benátsky štuk je klasickou povrchovou úpravou s veľmi striktným aplikačným postupom, ktorý je náročný ako s ohľadom na finančné, tak časovú stránku. Podobného efektu, aký interiéru sprostredkuje benátska štuka so svetlo šedým prefarbením možno dosiahnuť pomocou našej betónovej stierky pri nižších nákladoch, jednoduchosti prevedenie a súčasnom zabezpečení vysokej kvality pohľadové konštrukcie.

Výhody betónovej stierky v porovnaní s benátskym štukou

Vápenná báza tradičného benátskeho štuku výrazne obmedzuje jeho aplikácii v priestoroch so zvýšenou vlhkosťou. Pokiaľ je teda tento jeho dekoratívny efekt vyžadovaný v exteriéri, či v miestnostiach, kde dochádza ku kondenzácii pary alebo priamo hrozí adhézie na povrchu konštrukcií, je nutné používať alternatívne materiálové prevedenie. Výborným riešením je aplikácia betónové stierky v dekore benátskeho štuku, ktorej zmes je v tomto smere vylepšená zhutňovacim prísadami zabraňujúcimi prenikaniu vlhkosti do vnútorných vrstiev a ochranným povlakom. Štruktúra stierky (cementové matrice) sa navyše vyznačuje bežnou mrazuvzdornosťou a odolnosťou voči rozpustným soliam, teda si stierka zachováva svoje vlastnosti aj v náročných poveternostných zmenách exteriéru.

STIERKA

Vytvorenie efektu benátskeho štuku

Efekt benátskeho štuku je dosiahnutý predovšetkým textúrou vrchnej vrstvy povrchovej úpravy. Jeho charakteristikou je náhodné striedanie tmavších a svetlejších plôch (žíhanie) a lesklý povrch, ktorého je dosiahnuté finálnym voskovým náterom. Dosiahnutie týchto efektov je dané technológiou aplikácia druhej vrstvy stierky - nanášanie je nutné vykonávať nerezovou špachtľou pod sklonom tak, aby výsledný dekor mal charakter kresby, tzn. ťahy špachtľou sú hladké, ale zostávajú priznané. Efekt je po vyleštení fixovaný finálnym voskovým náterom.

Spotreba betónové stierky

Priemerná spotreba je cca 2,2 kg na m2 pre jednu vrstvu. Spotreba závisí na pripravenom substrátu a hrúbky nanášanej stierky. Z jedného 20 Kg vedra pripravíte približne 9 m2 v dvoch vrstvách.

APLIKÁCIA BETÓNOVÉ STIERKY

1.Aplikace penetrácia pod betónovú stierku Súčasťou balenia je penetračný podklad. Penetrujte valčekom po celom povrchu a nechajte pár hodín zaschnúť.

2.Promíchání betónové stierky Je nutné pred aplikáciou dôkladne premiešať buď ručne alebo miešadlom s nízkymi otáčkami (cca 400 ot./min.) Za účelom získania jednotnej konzistencie. Ak je stierka hustá, je možné ju zriediť trochou vody.

3.Nanesení prvý, základnej vrstvy Prvú vrstvu nanášame s maximálnou hrúbkou 2 mm za pomocou hladkej špachtle z nehrdzavejúcej ocele. Prvá vrstva by mala schnúť cca 12 hodín.

4. Nanesenie druhej textúrové vrstvy Druhú vrstvu nanesieme pomocou špachtle z nerezovej ocele so zaoblenými rohmi. Textúrová vrstva musí byť vykonaná krátkymi, nepravidelnými pohybmi kvalitným, nerezovým hladidlom - krúživými, vertikálnymi či horizontálnymi pohybmi. Odporúčané je použitie hladítka určeného pre štuky so zaoblenými hranami. Pre dosiahnutie efektu "tieňovanie / žíhania" je potreba silne a energeticky vtierať vybranej oblasti a držať pritom hladidlo s minimálnym sklonom k ​​povrchu. Ak bude pri nanášaní plocha vlhká a plastická, dosiahnete rovnomerného a hladkého povrchu. Môžete dosiahnuť tiež rôznych efektov, napr. Odtlačením skrutiek, bridlice alebo štuku.

5. Nanesenie ochranného laku Naneste finálnu glazúru / gél (je súčasťou balenia) valčekom alebo štetcom a nechajte zaschnúť.

 

ZLOŽENIE: Živica, pomocné látky, pigmenty, cement, kremenný piesok a voda

PRIEPUSTNOSŤ VODNEJ PÁRY: V2

ABSORPCIA VODY: W3

TEPLOTA SKLADOVANIA: 5°C– 25°C

TVRDNUTIE: 24 hodin

TEPELNÁ TRVALOSŤ: NPD

REAKCIA NA OHEŇ: F

TECHNICKÁ ŠPECIFIKÁCIA: PN-EN 15824:2017

 

HHomitka.cz HHomietka.sk

Dodatočné parametre

Kategória: BETÓNOVÁ STIERKA
Záruka: 1 rok
Hmotnosť: 20 kg