BETÓNOVÁ STIERKA 20 KG - GRAFIT

Kód: BSHH3
€139 €115,83 bez DPH
Skladom
OBSAH BALENIA - 20kg
VÝDATNOSŤ BALENIA - 18 m2
DOBA SCHNUTIA: 12-48 HOD.
BALENIE OBSAHUJE:
PENETRAČNÝ PODKLAD (2,5 kg) + BEZFAREBNÝ LAK (1,5 kg)

Detailné informácie

Podrobný popis

Obdobne ako tmavý nábytok, aj dizajnové stierky s tmavými tónmi môžu váš príbytok zútulniť a dodať mu nevšedný a luxusný vzhľad. Dizajnové betónové stierky sú moderným materiálom pre vytváranie rôznych efektných povrchov s pokročilými vlastnosťami. Primárne sú betónové stierky používané ako alternatíva pohľadového betónu, s ktorou je možné dosiahnuť obdobných charakteristík povrchu.

Prečo vybrať grafitovú betónovú stierku HH

Grafitové prevedenie finálneho povrchu zvislých alebo vodorovných konštrukcií nie je úplne tradičné a hodí sa predovšetkým do interiérových priestorov, kde bude vhodne kontrastovať so zamýšľaným vybavením, tzn. obytné alebo prevádzkové miestnosti s veľmi svetlým nábytkom, ktorého dizajn na tmavom podklade dobre vynikne a architektonicky ladí. Výhodou betónové stierky s grafitovým pigmentom je ľahká umývateľnosť a vysoká pevnosť a odolnosť proti mechanickému poškodeniu či pôsobeniu vlhkosti, je teda vhodná pre aplikáciu ako alternatíva obkladových prvkov kuchynských liniek zo svetlého masívu alebo v bledých tónoch a kúpeľní. Na tmavom povrchu sú tiež menej viditeľné škvrny alebo usadeniny.

STIERKA

Aký dekor zvoliť

Keďže pohľadový betón spravidla nebýva pigmentované do grafitovej farby, ale jeho cieľom je zachovanie prirodzeného sivého až svetlo sivého vzhľadu, nepoužíva sa grafitová betónová stierka v prvom rade ako alternatíva pohľadového betónu, ale ako dizajnový povrch, ktorý je možné opatriť vhodnými kresbami. V tomto smere je ideálne najmä na vytváranie špeciálnych povrchových efektov, ako sú imitácie prírodného kameňa alebo štukovania. Veľmi pekný je dekor benátskeho štuku, ktorý svojím leskom a zvláštne žíhanú kresbou dotvára najmä dobre osvetlené interiéry s nábytkom a vybavením ostré bielej farby. Kontrastné kombinácie grafitového povrchu opakovaného ako na zvislých konštrukciách, tak na riešenie obkladových plôch či nábytkových prvkoch dodá kúpeľni veľmi nevšedný a luxusný vzhľad. Materiál je navyše veľmi príjemný na dotyk a môže byť použitý k celkovému vyvedenie sprchovacieho kúta vrátane podlahy.

Spotreba betónové stierky

Priemerná spotreba je cca 2,2 kg na m2 pre jednu vrstvu. Spotreba závisí na pripravenom substrátu a hrúbky nanášanej stierky. Z jedného 20 Kg vedra pripravíte približne 9 m2 v dvoch vrstvách.

APLIKÁCIA BETÓNOVÉ STIERKY

1.Aplikace penetrácia pod betónovú stierku Súčasťou balenia je penetračný podklad. Penetrujte valčekom po celom povrchu a nechajte pár hodín zaschnúť.

2.Promíchání betónové stierky Je nutné pred aplikáciou dôkladne premiešať buď ručne alebo miešadlom s nízkymi otáčkami (cca 400 ot./min.) Za účelom získania jednotnej konzistencie. Ak je stierka hustá, je možné ju zriediť trochou vody.

3.Nanesení prvý, základnej vrstvy Prvú vrstvu nanášame s maximálnou hrúbkou 2 mm za pomocou hladkej špachtle z nehrdzavejúcej ocele. Prvá vrstva by mala schnúť cca 12 hodín.

4. Nanesenie druhej textúrové vrstvy Druhú vrstvu nanesieme pomocou špachtle z nerezovej ocele so zaoblenými rohmi. Textúrová vrstva musí byť vykonaná krátkymi, nepravidelnými pohybmi kvalitným, nerezovým hladidlom - krúživými, vertikálnymi či horizontálnymi pohybmi. Odporúčané je použitie hladítka určeného pre štuky so zaoblenými hranami. Pre dosiahnutie efektu "tieňovanie / žíhania" je potreba silne a energeticky vtierať vybranej oblasti a držať pritom hladidlo s minimálnym sklonom k ​​povrchu. Ak bude pri nanášaní plocha vlhká a plastická, dosiahnete rovnomerného a hladkého povrchu. Môžete dosiahnuť tiež rôznych efektov, napr. Odtlačením skrutiek, bridlice alebo štuku.

5. Nanesenie ochranného laku Naneste finálnu glazúru / gél (je súčasťou balenia) valčekom alebo štetcom a nechajte zaschnúť.

 

ZLOŽENIE: Živica, pomocné látky, pigmenty, cement, kremenný piesok a voda

PRIEPUSTNOSŤ VODNEJ PÁRY: V2

ABSORPCIA VODY: W3

TEPLOTA SKLADOVANIA: 5°C– 25°C

TVRDNUTIE: 24 hodin

TEPELNÁ TRVALOSŤ: NPD

REAKCIA NA OHEŇ: F

TECHNICKÁ ŠPECIFIKÁCIA: PN-EN 15824:2017

 

HHomitka.cz HHomietka.sk

Dodatočné parametre

Kategória: BETÓNOVÁ STIERKA
Záruka: 1 rok
Hmotnosť: 25 kg