BETÓNOVÁ STIERKA 20 KG - BIELA

Kód: BSHH2
€139 €115,83 bez DPH
Skladom
OBSAH BALENIA - 20kg
VÝDATNOSŤ BALENIA - 18 m2
DOBA SCHNUTIA: 12-48 HOD.
BALENIE OBSAHUJE:
PENETRAČNÝ PODKLAD (2,5 kg) + BEZFAREBNÝ LAK (1,5 kg)

Detailné informácie

Podrobný popis

Dizajnový benátsky štuka pripravený z bielej betónovej stierky je krásnym vyvedením povrchov určený predovšetkým pre svetlé interiéry a hodí sa aj ako dekoračný prvok pre úpravu exteriérových povrchov (napr. Fasády v terasovom alebo balkónové priestoru). Jeho unikátna veľmi pohľadové charakteristiky a veľmi dobrá odolnosť aj v nepriaznivej poveternosti umožňujú dosiahnuť nevšedného dekoratívneho a stálofarebného vzhľadu, ktorý vyžaduje minimálnu ošetrovanie a dosahuje dlhej životnosti.

Vlastnosti biele betónové stierky HH

Biela betónová stierka je kompozitom na báze cementu, dosahuje teda rovnakých charakteristických prevádzkových vlastností ako stierky tmavších odtieňov, bielu farbu získava prostredníctvom polymérnej pigmentácie. Cementová matrica vylepšená polymérovými prísadami (spojivovými zložkami, zmäkčovadlá, apod.) A jemným kremičitým plnivom prepožičiava stierke dostatočnú pevnosť, húževnatosť a odolnosť veľkému teplotnému rozpätie, a súčasne (spoločne s finálnou vrstvou laku) tiež vysokú vodeodolnosť. Povrch z bielej betónovej stierky oceníte všade tam, kde túžite po masívnom industriálnym vzhľadu vo veľmi čistom bielom prevedení, ideálne ako kontrast s tmavým vybavením podtrhávající presvetlenie miestnosti.

STIERKA

Benátsky štuk z bielej betónovej stierky HH

Benátsky štuk je jednou z variant prevedení konečného dizajnu betónové stierky typický svojou žíhanú kresbou a lesklým povrchom. Aplikácia tohto dizajnu je vhodná najmä v miestnostiach a vonkajších priestoroch využívajúcich tmavšieho vybavenie ako protikladná textúra zvýrazňujúce ich jednoliaty vzhľad. Veľmi dobre sa osvedčí ako súčasť fasády krytých terás alebo balkónov a tiež menej osvetlených kúpeľní v kombinácii so svetlým nábytkom vďaka odrazivosti lesklých plôch zvýši intenzitu osvetlenia v miestnosti. Biela betónová stierka vykonaná v dekore benátskeho štuku rozhodne oživia každú miestnosť pohľadovú textúrou. 

Spotreba betónové stierky

Priemerná spotreba je cca 2,2 kg na m2 pre jednu vrstvu. Spotreba závisí na pripravenom substrátu a hrúbky nanášanej stierky. Z jedného 20 Kg vedra pripravíte približne 9 m2 v dvoch vrstvách.

APLIKÁCIA BETÓNOVÉ STIERKY

1.Aplikace penetrácia pod betónovú stierku Súčasťou balenia je penetračný podklad. Penetrujte valčekom po celom povrchu a nechajte pár hodín zaschnúť.

2.Promíchání betónové stierky Je nutné pred aplikáciou dôkladne premiešať buď ručne alebo miešadlom s nízkymi otáčkami (cca 400 ot./min.) Za účelom získania jednotnej konzistencie. Ak je stierka hustá, je možné ju zriediť trochou vody.

3.Nanesení prvý, základnej vrstvy Prvú vrstvu nanášame s maximálnou hrúbkou 2 mm za pomocou hladkej špachtle z nehrdzavejúcej ocele. Prvá vrstva by mala schnúť cca 12 hodín.

4. Nanesenie druhej textúrové vrstvy Druhú vrstvu nanesieme pomocou špachtle z nerezovej ocele so zaoblenými rohmi. Textúrová vrstva musí byť vykonaná krátkymi, nepravidelnými pohybmi kvalitným, nerezovým hladidlom - krúživými, vertikálnymi či horizontálnymi pohybmi. Odporúčané je použitie hladítka určeného pre štuky so zaoblenými hranami. Pre dosiahnutie efektu "tieňovanie / žíhania" je potreba silne a energeticky vtierať vybranej oblasti a držať pritom hladidlo s minimálnym sklonom k ​​povrchu. Ak bude pri nanášaní plocha vlhká a plastická, dosiahnete rovnomerného a hladkého povrchu. Môžete dosiahnuť tiež rôznych efektov, napr. Odtlačením skrutiek, bridlice alebo štuku.

5. Nanesenie ochranného laku Naneste finálnu glazúru / gél (je súčasťou balenia) valčekom alebo štetcom a nechajte zaschnúť.

 

ZLOŽENIE: Živica, pomocné látky, pigmenty, cement, kremenný piesok a voda

PRIEPUSTNOSŤ VODNEJ PÁRY: V2

ABSORPCIA VODY: W3

TEPLOTA SKLADOVANIA: 5°C– 25°C

TVRDNUTIE: 24 hodin

TEPELNÁ TRVALOSŤ: NPD

REAKCIA NA OHEŇ: F

TECHNICKÁ ŠPECIFIKÁCIA: PN-EN 15824:2017

 

HHomitka.cz HHomietka.sk

Dodatočné parametre

Kategória: BETÓNOVÁ STIERKA
Záruka: 1 rok
Hmotnosť: 20 kg