BETÓNOVÁ STIERKA 20 KG - ANTRACIT

Kód: BSHH1
€139 €115,83 bez DPH
Skladom
OBSAH BALENIA - 20kg
VÝDATNOSŤ BALENIA - 18 m2
DOBA SCHNUTIA: 12-48 HOD.
BALENIE OBSAHUJE:
PENETRAČNÝ PODKLAD (2,5 kg) + BEZFAREBNÝ LAK (1,5 kg)

Detailné informácie

Podrobný popis

Dizajnové betónové stierky môžu byť riešené ako hladké povrchy industriálneho vzhľadu alebo pohľadové riešenie s rôznymi efektmi vrátane variabilného prefarbenie. Betónové stierky HH sú navrhované tak, aby svojim vzhľadom a farebnosťou odkazovali na tradičné stavebné materiály, pričom hlavným zámerom je vytvoriť veľmi moderný industriálne charakter blížiace sa pohledovému betónu. Tmavá antracitová stierka predstavuje povrchovú úpravu, ktorá je najbližšie prírodnému kameňu.

Dekoratívne prevedenie antracitovej betónové stierky

Samotný konečný dekor betónovej stierky je daný textúrou vrchné vrstvy a technológií jej nanášanie. Kresbu textúry je možné vytvoriť niekoľkými technologickými postupmi, ktoré pracujú so stierkou v rôznych fázach jej vytvrdzovania. Prírodné dizajnové štruktúry alebo odtlačky (imitácia bridlice, tvarové odtlačky, efekt benátskeho štuku) sú realizované buď priamo pri nanášaní alebo v prvých fázach hydratácie cementu, a neskôr dokončujú do finálneho vzhľadu po vytvrdnutí. Špecifické hrubej kresby je možné vytvárať až po úplnom vytvrdnutí povrchu.

STIERKA

Uplatnenie antracitovej betónové stierky HH

Dizajnové betónové stierky HH sú štandardne aplikovateľné predovšetkým na zvislých konštrukciách ako alternatíva obkladového materiálu pre miestnosti namáhané vlhkosťou či väčšími teplotnými výkyvmi. Hoci je ich uplatnenie bezproblémové v interiéri aj exteriéri, využíva sa ich dekoratívnych vlastností prevažne pre dosiahnutie veľmi príjemného vzhľadu priestor kúpeľní a kuchynských kútov. Antracitovú betónovú stierku využijete predovšetkým v miestnostiach, ktorých zvislé konštrukcie sú upravené primárne do tmavších tónov, veľmi dobre však zvýrazní horizontálne členenie v prípade svetlých náterov. Antracitové prefarbenie výrazne pripomína prírodný kameň, preto je aplikácia antracitovej stierky ideálne vo forme imitácie bridlice a benátskeho štuku.

Spotreba betónové stierky

Priemerná spotreba je cca 2,2 kg na m2 pre jednu vrstvu. Spotreba závisí na pripravenom substrátu a hrúbky nanášanej stierky. Z jedného 20 Kg vedra pripravíte približne 9 m2 v dvoch vrstvách.

APLIKÁCIA BETÓNOVÉ STIERKY

1.Aplikace penetrácia pod betónovú stierku Súčasťou balenia je penetračný podklad. Penetrujte valčekom po celom povrchu a nechajte pár hodín zaschnúť.

2.Promíchání betónové stierky Je nutné pred aplikáciou dôkladne premiešať buď ručne alebo miešadlom s nízkymi otáčkami (cca 400 ot./min.) Za účelom získania jednotnej konzistencie. Ak je stierka hustá, je možné ju zriediť trochou vody.

3.Nanesení prvý, základnej vrstvy Prvú vrstvu nanášame s maximálnou hrúbkou 2 mm za pomocou hladkej špachtle z nehrdzavejúcej ocele. Prvá vrstva by mala schnúť cca 12 hodín.

4. Nanesenie druhej textúrové vrstvy Druhú vrstvu nanesieme pomocou špachtle z nerezovej ocele so zaoblenými rohmi. Textúrová vrstva musí byť vykonaná krátkymi, nepravidelnými pohybmi kvalitným, nerezovým hladidlom - krúživými, vertikálnymi či horizontálnymi pohybmi. Odporúčané je použitie hladítka určeného pre štuky so zaoblenými hranami. Pre dosiahnutie efektu "tieňovanie / žíhania" je potreba silne a energeticky vtierať vybranej oblasti a držať pritom hladidlo s minimálnym sklonom k ​​povrchu. Ak bude pri nanášaní plocha vlhká a plastická, dosiahnete rovnomerného a hladkého povrchu. Môžete dosiahnuť tiež rôznych efektov, napr. Odtlačením skrutiek, bridlice alebo štuku.

5. Nanesenie ochranného laku Naneste finálnu glazúru / gél (je súčasťou balenia) valčekom alebo štetcom a nechajte zaschnúť.

 

ZLOŽENIE: Živica, pomocné látky, pigmenty, cement, kremenný piesok a voda

PRIEPUSTNOSŤ VODNEJ PÁRY: V2

ABSORPCIA VODY: W3

TEPLOTA SKLADOVANIA: 5°C– 25°C

TVRDNUTIE: 24 hodin

TEPELNÁ TRVALOSŤ: NPD

REAKCIA NA OHEŇ: F

TECHNICKÁ ŠPECIFIKÁCIA: PN-EN 15824:2017

 

HHomitka.cz HHomietka.sk

Dodatočné parametre

Kategória: BETÓNOVÁ STIERKA
Záruka: 1 rok
Hmotnosť: 20 kg