Prečo je betónová stierka menej vhodná ako benátsky štuk

Benátsky štuk je používaný ako úprava steny, do materiálu je zasadený drvený mramor, ktorý je k dostaniu v niekoľkých farbách, vybrať si tak môžete buď tmavšie alebo svetlejšie varianty. Jedná sa o veľmi dekoratívny materiál, ktorý bol predtým využívaný predovšetkým v drahších luxusných sídlach a komerčných budovách, ktoré museli pôsobiť reprezentatívne. V súčasnej dobe sa benátska štuka nachádza v oveľa viac bežných domácnostiach, čo je zapríčinené predovšetkým nízkou obstarávacou cenou. Medzi najväčšie prednosti patrí - vodeodolnosť, ľahká údržba, nízka cena, veľký výber farieb, na druhú stranu je benátska štuka veľmi krehký materiál, nie je teda vhodné užívať benátska štuka na podlahy, jeho aplikácia je tiež veľmi zložitá pre každého laika, väčšinou je nutné privolať na aplikáciu odborníka.

st1

Na stenu je možné aplikovať aj módne pohľadový betón, ktorý sa v bežných domácnostiach tak často nevyskytuje, jedná sa totiž o dosť drahú záležitosť, aj keď veľmi krásnu.

Betónová stierka (benátsky štuka) "HH" + cenník »

Tento materiál je považovaný za stierku, ktorá presne imituje betón, jej približná hrúbka sa pohybuje okolo 1,5 mm. Medzi zákazníkov sa dočkala veľkej obľúbenosti v pomerne krátkej dobe. Problémom betónové stierky býva, že má jednu nevýhodu, ktorá sa však prejavuje až po niekoľkých rokoch používania, v tú chvíľu je už neskoro na riešenie. Ak máte stierku aplikovanú v miestnosti, kde je vlhkosť, potom sa po čase môže stať, že sa pod ochrannú vrstvu dostane voda, ktorá postupne začne na rôznych miestach robiť bubliny, v horšom prípade sa môže stať, že stierka začne kompletne opadávať zo steny.

Články a informácie o benátskom štuku:

Aká je životnosť benátskeho štuku?

Ako zaobchádzať s benátskym štukou v kuchyni

7 krokov, ako aplikovať benátsky štuk svojpomocne

Ako správne používať benátsky štuk v kúpeľni

5 hlavných dôvodov, prečo použiť benátsky štuk

 

Prečo je betónová stierka menej vhodná ako benátska štuka

Aké sú prednosti textúry benátskeho štuku

Ako správne využiť marocký štuk

Ako najlepšie naniesť benátsky štuk na strop

3 základné kroky, ako pripraviť správny podklad pod benátský štuk

 

HHomitka.cz HHomietka.sk