Ako správne využiť marocký štuk

Marocká štuka je tiež známa pod názvom Tadelakt, čo v preklade znamená "leštiť". Jedná sa o materiál, ktorý sa najviac užíva v marockých kúpeľoch. K dostaniu je najviac v obchodoch pre domácich majstrov a záhradkách, zakúpiť ho môžete buď v kamenných obchodoch alebo online v e-shope. Obstarávacia cena je pomerne vysoká, nie je teda vhodný pre každého, aj napriek tomu je nutné zvážiť, či sa vám vďaka svojim dobrým vlastnostiam a stálosti neoplatí viac. Ak budete chcieť ušetriť, zvážte, či si zvládnete marocká štuka na stenu aplikovať samostatne, k tejto úlohe je potrebná dostatočná zručnosť a časová flexibilita, čo vám zaistí dokonalý výsledok.

28

Výhody marockého štuky

Nadčasovosť - zatiaľ čo bežne vymaľované steny budí dojem stereotypu, marocká štuka prináša svojim majiteľom kreativitu a eleganciu, kteoru sa môžu pýšiť svojmu okoliu. Pre krajiny ako je napríklad Egypt alebo Grécko, býva Maroc štuka bežnú dekorácií do miestnych interiérov, v ČR svoju obľubu postupne získava.

Betónová stierka (benátsky štuka) "HH" + cenník »

Farebná pestrosť - marocká štuka môžete zohnať v niekoľkých farebných odtieňoch, čo zaisťuje širokú škálu potencionálnych zákazníkov, ktorí si ho vyberú aj do svojej domácnosti. Vodeodolnosť - marocká štuka je už sám o sebe vodeodolný, čo dokladá aj jeho najčastejšie využitie v kúpeľoch, nestretávate sa tak s žiadnou plesní na stenách. Údržba - marocká štuka vám zaistí kvalitné a rýchlu údržbu, nemá žiadne prebytočné medzery a škáry, do ktorých by sa mohla usadzovať nečistota, stačí vám navlhčenú handričku, ktorým povrch Tvarovanie - spracovanie marockého štuku nie je vôbec jednoduchý proces, ktorý môže ovplyvniť niekoľko základných faktorov, aj napriek tomu sa jedná o materiál, ktorý nie je nevyhnutne využiteľný iba pre potiahnutie jednotlivých stien. Jedná sa o materiál, ktorý je ľahko tvarovateľný, môžete si tak vyrobiť napríklad umývadlo do kúpeľne alebo rôzne dekoráciu, ktoré vám miestnosť rozžiaria.

Články a informácie o benátskom štuku:

Aká je životnosť benátskeho štuku?

Ako zaobchádzať s benátskym štukou v kuchyni

7 krokov, ako aplikovať benátsky štuk svojpomocne

Ako správne používať benátsky štuk v kúpeľni

5 hlavných dôvodov, prečo použiť benátsky štuk

 

Prečo je betónová stierka menej vhodná ako benátska štuka

Aké sú prednosti textúry benátskeho štuku

Ako správne využiť marocký štuk

Ako najlepšie naniesť benátsky štuk na strop

3 základné kroky, ako pripraviť správny podklad pod benátský štuk

 

HHomitka.cz HHomietka.sk