Ako najlepšie naniesť benátsky štuk na strop

Benátsky štuk je často prirovnávaný k mramoru, toto označenie je skoro presné, pretože mramor je v rozdrvené podobe pridávaný do zmesi, kde je spoločne zmiešaný s vápennou múčkou. V minulosti ste sa s touto variantou ozdoby jednotlivých miestností mohli stretnúť najčastejšie v hoteloch a rôznych wellness zariadeniach, kde dbajú na okázalosť a chcú svojim návštevníkom ukázať niečo iné, aby rozšírili svoju klientelu.

31

Aplikovať ho možno na väčšinu priestorov, ktoré vás práve napadnú, najväčšou výhodou je, že pre podklad môžete využiť akýkoľvek materiál, ktorý si vopred pripravíte, aby bol hladký a rovný. V domácnostiach ho možno aplikovať do všetkých miestností, či už sa jedná o spálňu, obývacia izba alebo kúpeľňu, často je benátsky štuka aplikovaný aj na strop. Na druhú stranu najmenej vhodné miesto býva podlaha, lebo benátsky štuka je veľmi krehký, ľahko by došlo k poškodeniu či celkovému zničeniu.

Betónová stierka (benátsky štuka) "HH" + cenník »

Ak ste si vybrali strop ako vhodné miesto, kam benátsky štuka aplikovať, dobre si to premyslite. Aj keď je okázalý strop určite nádherný, len malé percento ľudí si pri príchode do miestnosti všimne stropu, pozornosť by tak musel zabezpečiť vkusne vybraný luster, ktorý prinúti návštevníkov zdvihnúť hlavu. Na druhú stranu býva strop všeobecne najťažšie lokalitou, kam benátsky štuka umiestniť, aplikácia je vďaka náklonu veľmi zložitá, v tomto prípade je na mieste zvážiť prítomnosť odborníka, ktorý má už dostatočné skúsenosti. Ak ste sa rozhodli aplkovat materiál samostatne, dbajte na množstvo, ktoré budete nanášať, pri nabratie príliš veľkého množstva môže dochádzať k opakovaniu materiálu, vhodne býva použitia valčeka s kratšou násadou, nebudete síce vykonávať dlhé ťahy, ale budete pri zdroji a nanášať budete materiál rovnomerne a postupne.

 

Články a informácie o benátskom štuku:

Aká je životnosť benátskeho štuku?

Ako zaobchádzať s benátskym štukou v kuchyni

7 krokov, ako aplikovať benátsky štuk svojpomocne

Ako správne používať benátsky štuk v kúpeľni

5 hlavných dôvodov, prečo použiť benátsky štuk

 

Prečo je betónová stierka menej vhodná ako benátska štuka

Aké sú prednosti textúry benátskeho štuku

Ako správne využiť marocký štuk

Ako najlepšie naniesť benátsky štuk na strop

3 základné kroky, ako pripraviť správny podklad pod benátský štuk

 

HHomitka.cz HHomietka.sk