Aká je životnosť benátskeho štuku?

Pri stavbe domu si každý dáva záležať, aby použil kvalitný materiál, ktorý vydrží dlhodobo, v opačnom prípade dochádza k častým opravám, čo sa predraží oveľa viac, než vyššie počiatočné investície do materiálu. Súbežne tiež majitelia vyžadujú, aby sa doma cítili útulne, s tým neodmysliteľne súvisí vzhľad interiéru. Benátsky štuk je nielen dokonalý na povrch, ale tiež predstavuje eleganciu, ktoré sa fantázie nekladie, vybrať si môžete z niekoľkých desiatok farebných odtieňov, v ktorých sa benátsky štuk mieša.

 st2

Ako zabezpečiť dlhodobú životnosť benátskeho štuku

Správna aplikácia - správna aplikácia je pre benátska štuka základnou charakteristikou. Dodržať musíte presný návod, ktorý je opísaný pri jednotlivých nádob, ktoré si zakúpite. Pred použitím benátska štuka riadne premiešajte, než ho začnete aplikovať na steny. Dodržujte tiež časové rozostupy, aby jednotlivé vrstvy stihli riadne uschnúť.

Betónová stierka (benátsky štuka) "HH" + cenník »

Ochranná vrstva - u benátskeho štuku je dvojnásobne dôležité, aby jeho životnosť bola dlhodobá, obzvlášť ak ide o priestory kúpeľne, sauny a iných miest, kde je vysoká pravdepodobnosť vlhkosti. Pokiaľ nie je benátska štuka ošetrený ochrannou vrstvou vosku alebo laku, nie je jeho účinnosť vodeodolnosti garantovaná, môže sa tak stať, že sa vám v miestnosti bude tvoriť pleseň. Starostlivosť o benátsky štuka - nespornou výhodou býva ľahká údržba, stačí len utrieť vlhkou handričkou a máte doma čisto, žiadne nečistoty, na štuk sa nechytá ani prach. Ak máte benátska štuka na stenách už dlhšiu dobu, poraďte sa s profesionálmi, či nie je vhodné aplikovať ďalšiu ochrannú vrstvu. Ak si zakúpite benátska štuka, aplikujte ho v blízkej dobe, nenakupujte do zásoby, že ho raz využijete, záruka na originálne balenie je len 1 rok. Priedušnosť materiálu je veľmi vysoká, ak sa pri aplikácii budete riadiť presnými pokynmi, ktoré sú uvedené na obale, bude vám benátsky štuka slúžiť rádovo niekoľko desiatok rokov.

 

Články a informácie o benátskom štuku:

Aká je životnosť benátskeho štuku?

Ako zaobchádzať s benátskym štukou v kuchyni

7 krokov, ako aplikovať benátsky štuk svojpomocne

Ako správne používať benátsky štuk v kúpeľni

5 hlavných dôvodov, prečo použiť benátsky štuk

 

Prečo je betónová stierka menej vhodná ako benátska štuka

Aké sú prednosti textúry benátskeho štuku

Ako správne využiť marocký štuk

Ako najlepšie naniesť benátsky štuk na strop

3 základné kroky, ako pripraviť správny podklad pod benátský štuk

 

HHomitka.cz HHomietka.sk