7 krokov, ako aplikovať benátsky štuk svojpomocne

Skrášliť si dom kreatívne alternatívou mramoru je krásna predstava, s benátskym štukou sa však môže jednať o skutočnosť. Dostupnosť tohto materiálu je pomerne vysoká, ceny nie sú závratne vysoké. Samotná aplikácia benátskeho štuku je pomerne zložitý proces, ktorý je náročný nielen na zručnosť, ale aj na čas. Najväčšou výhodou bývajú ušetrené peniaze, ktoré by ste zaplatili remeselníkom.

29 

Príprava plochy - aby ste mohli stenu využiť pre aplikácie benátskeho štuku, musí byť celý jej povrch dokonale hladký a vodorovný, ak nie je táto fáza splnená, nie je možné pokračovať na ďalší krok.

Penetrácia - na stenu sa aplikuje jedna vrstva penetrácia, pre vhodnú aplikáciu sa volí valček, ktorý má presnú priľnavosť na povrch steny.

Betónová stierka (benátsky štuka) "HH" + cenník »

Tónovanie - každý si vyberie vlastnú farbu, ktorá je pre neho tou vhodnou, ktorú po otvorení riadne premieša. Obľúbenou býva benátsky štuk, ktorý nie je farebný, jeho hustota je priamo ideálne, využiť ho môžete okamžite po otvorení. Ak sa rozhodnete netónovat už nanesenú vrstvu, musíte počkať, kým pôvodná farba úplne nezaschne, aby bol povrch tvrdý, potom je možné nanášať ďalšiu vrstvu.

Nános prvej vrstvy - do každej ruky si dáte jedno hladidlo. Jedným budete nanášať vrstvu, druhým budete vrstvu leštiť.

Nános druhej vrstvy - po aplikácii prvej vrstvy je nutné počkať do druhého dňa, aby celý povrch riadne uschol. Vrstvy budete nanášať tak, aby ste mali na všetkých stranách rovnako, zároveň budete priestor rovno vyhladzovať. Zaschnutí vám prípadne odhalí miesta, kde je vrstvy nedostatok, a je nutné ešte pridať.

Leštenie - špecifikácia, ktorá je pre benátska štuka veľmi dôležitá, dajte si teda na poslednom kroku záležať, môže vám priniesť buď dokonalú miestnosť, alebo si môžete všetku predchádzajúcu prácu poškodiť. Pre leštenie je presne stanovená doba, ktorá je na hranici tesne uprostred, kedy sú nánosy suché, ale nie dostatočne vysušené. V tú dobu si vezmete originálnu hladidlo, ktoré je presne určené k tomuto procesu, a začnete dlhými pohybmi leštiť jednotlivé časti. Hladítko musíte mať pritlačené na stene, aby ste nevynechával medzery, zároveň musí byť dokonale čisté, aby nezanechávalo šmuhy. Ochranná vrstva - benátska štuka nechajte riadne zaschnúť, a potom hubkou aplikujte ochrannú vrstvu, aby povrch zostal vodeodolný.

 

Články a informácie o benátskom štuku:

Aká je životnosť benátskeho štuku?

Ako zaobchádzať s benátskym štukou v kuchyni

7 krokov, ako aplikovať benátsky štuk svojpomocne

Ako správne používať benátsky štuk v kúpeľni

5 hlavných dôvodov, prečo použiť benátsky štuk

 

Prečo je betónová stierka menej vhodná ako benátska štuka

Aké sú prednosti textúry benátskeho štuku

Ako správne využiť marocký štuk

Ako najlepšie naniesť benátsky štuk na strop

3 základné kroky, ako pripraviť správny podklad pod benátský štuk

 

HHomitka.cz HHomietka.sk