5 hlavných dôvodov, prečo použiť benátsky štuk

Benátsky štuk je povrchová stierková hmota, ktorá sa nanáša na steny a stropy. Samotná história sa datuje od druhej polovice 20. storočia. Recept na benátsky štuka si vtedy odovzdávali jednotlivé generácie z pokolenia na pokolenie, jeho popularita tak začala čoskoro stúpať, v dnešnej dobe je už neoceniteľnou súčasťou nejednej domácnosti.

st6

Výhody benátskeho štuku Kvalita a výdrž - benátsky štuka je známy predovšetkým kvôli svojej kvalite a dlhoročnú výdrži, dlhodobo sa o materiál nemusíte vôbec starať, výdrž sa pohybuje v rozsahu niekoľkých desiatok rokov. Po aplikácii na stenu je vhodné, aby ste celý povrch voskovo opravili, čím si zaistíte dlhšiu životnosť, lebo bude povrch chránený pred vlhkosťou, a tým i prípadnú plesní. Povrch - aj keď samotná aplikácia benátskeho štuku je veľmi zložitá a vyžaduje buď profesionála, alebo osobu, ktorá je zručná a má dostatočnú trpezlivosť, môžete ho aplikovať na akýkoľvek povrch, či už sa jedná o omietku, betón, sadrokartón ai .. Ďalšou nespornou výhodou je povrch samotnho benátskeho štuku, ktorý je hladký, a tým aj ľahko udržiavaný a menej náchylný na poškodenie.

Betónová stierka (benátsky štuka) "HH" + cenník »

Vzhľad a dostupnosť - niektorí si svoj domov vie urobiť krásku výzdobou, iní volia alternatívu, ktorou je práve benátsky štuka. Ten pomocou svojho vzhľadu zanechá v ľuďoch pocit prepychu, čo urobí dojem na nejednu návštevu. Vyberie si iste každý, k dostaniu je v mnohých farebných odtieňoch. Cena - benátsky štuka nie je príliš drahou záležitosťou, v dnešnej dobe si ho môžu dovoliť skoro všetci. Ekologický - materiál je stopercentne ekologický, nemusíte sa tak báť, že máte múr plnú chemikálií, ktoré sa môžu postupne uvoľňovať, čo je nebezpečné obzvlášť v miestnosti, kde nie je žiadny pohyb vzduchu. Aj benátsky štuk má svoju negatívnu stránku, materiál je veľmi krehký, buď preto opatrní, a určite ho neuvyžívejte do priestoru podláh.

 

Články a informácie o benátskom štuku:

Aká je životnosť benátskeho štuku?

Ako zaobchádzať s benátskym štukou v kuchyni

7 krokov, ako aplikovať benátsky štuk svojpomocne

Ako správne používať benátsky štuk v kúpeľni

5 hlavných dôvodov, prečo použiť benátsky štuk

 

Prečo je betónová stierka menej vhodná ako benátska štuka

Aké sú prednosti textúry benátskeho štuku

Ako správne využiť marocký štuk

Ako najlepšie naniesť benátsky štuk na strop

3 základné kroky, ako pripraviť správny podklad pod benátský štuk

 

HHomitka.cz HHomietka.sk