3 základné kroky, ako pripraviť správny podklad pod benátský štuk

Rovnako ako býva pre závod dôležitý tréning, pre štukovania je dôležitá príprava podkladu, ktoré býva niekedy oveľa zložitejšie, než samotné vykonanie úkonu. Najväčšou prednosťou býva skutočnosť, že benátsky štuka môžete aplikovať na niekoľko druhov povrchu, či už máte na stene sadrokartón, betón, drevotriesku alebo iný materiál, môžete si tak v kľude vybrať farebný odtieň a začať aplikovať na stenu.

 30

Podklady pre benátsky štuka môžete zaistiť v niekoľkých krokoch, postupovať môžete nasledovne:

Kvalitný náter - ako budete aplikovať nejaký náter na stenu, budete musieť zkontolovat ten predchádzajúci, ak ste napríklad predtým maľovali alebo máte už urobený prvý náter benátskeho štuku, musí byť suchý, aby sa nepoškodil materiál, zároveň musí byť kvalitné a umývateľný.

Betónová stierka (benátsky štuka) "HH" + cenník »

Tmel a stierka - aby ste mali súdržné jednotlivé vrstvy podkladu, musíte najprv vyspraviť všetky nerovnosti, použiť môžete svetlom, ktorý má vysokú tvrdosť. Ak nie je ani tak práce dokonalá, povrch vystierkujte, máte tak zaistené neprokreslení jednotlivých spojov. Ak je benátsky štuka aplikovaný na sadrokartón, postačí priestor celoplošne prestierkovať.

Perlinka - posledná vrstva, ktorú musíte naniesť, je perlinka a lepidlo, ktoré vám zaistí, že sa celý priestor kompletne spevní, máte tak istotu, že je povrch naozaj kvalitný a pripravený na aplikáciu benátskeho štuku. Či už budete aplikovať benátska štuka na akýkoľvek podklad, uistite sa, či ste riadne dodržali všetky kroky postupu, a máte tak podklad dokonale vyrovnaný a hladký, v opačnom prípade sa mžůe stať, že bude aplikácia neúspešná.

 

Články a informácie o benátskom štuku:

Aká je životnosť benátskeho štuku?

Ako zaobchádzať s benátskym štukou v kuchyni

7 krokov, ako aplikovať benátsky štuk svojpomocne

Ako správne používať benátsky štuk v kúpeľni

5 hlavných dôvodov, prečo použiť benátsky štuk

 

Prečo je betónová stierka menej vhodná ako benátska štuka

Aké sú prednosti textúry benátskeho štuku

Ako správne využiť marocký štuk

Ako najlepšie naniesť benátsky štuk na strop

3 základné kroky, ako pripraviť správny podklad pod benátský štuk

 

HHomitka.cz HHomietka.sk