3 základné kroky, ako pripraviť správny podklad pod benátsky šťuk

Rovnako ako býva pre závod dôležitý tréning, pre štukovanie je dôležitá príprava podkladu, ktorá býva niekedy oveľa zložitejšia, než samotné vykonanie úkonu.

Najväčšou prednosťou býva skutočnosť, že benátsku štuku môžete aplikovať na niekoľko druhov povrchov, či už máte na stene sadrokartón, betón, drevotriesku alebo iný materiál, môžete si tak v kľude vybrať farebný odtieň a začať aplikovať na stenu.

30

Podklady pre benátsku štuku môžete zaistiť v niekoľkých krokoch

Kvalitný náter – ak budete aplikovať nejaký náter na stenu, budete musieť skontrolovať ten predchádzajúci, ak ste napríklad predtým maľovali alebo máte už urobený prvý náter benátskeho štuku, musí byť suchý, aby sa nepoškodil materiál, zároveň musí byť kvalitný a umývateľný.

Tmel a stierka – aby ste mali súdržné jednotlivé vrstvy podkladu, musíte najprv spraviť všetky nerovnosti, použiť môžete tlom, ktorý má vysokú tvrdosť. Ak nie je ani tak práca dokonalá, povrch vystierkujte, máte tak zaistené neprekreslenie jednotlivých spojov. Ak je benátsky šťuk aplikovaný na sadrokartón, postačí priestor celoplošne prestierkovať.

Perlinka – posledná vrstva, ktorú musíte naniesť, je perlinka a lepidlo, ktoré vám zaistia, že sa celý priestor kompletne spevní, máte tak istotu, že je povrch naozaj kvalitný a pripravený na aplikáciu benátskeho štuku.

Či už budete aplikovať benátsku štuku na akýkoľvek podklad, uistite sa, či ste riadne dodržali všetky kroky postupu, a máte tak podklad dokonale vyrovnaný a hladký, v opačnom prípade sa môže stať, že bude aplikácia neúspešná.


3 základní kroky, jak připravit správný podklad pod benátský štuk 3 základné kroky, ako pripraviť správny podklad pod benátsky šťuk